Для багатьох професій аналітичне мислення — це просто необхідність. І доброю новиною в цьому є те, що аналітичне мислення можна розвинути. Як це зробити? Ділимося рекомендаціями нижче.
Вирішуйте математичні задачки. Вони чудово розвивають логіку. А логіка надзвичайно важлива складова аналітичного мислення. Також можна приділити увагу задачам із геометрії, фізики та хімії.
Розгадуйте головоломки. Підійдуть різноманітні кросворди, ребуси, судоку, загадки. Тут також ключовою є логіка. Але такі завдання цікавіші, ніж просто задачі. Рухайтеся від простих до складніших.
Збирайте пазли. Чим більше деталей, тим краще. Це прекрасне тренування для мозку, коли з окремих частин потрібно зібрати ціле і навпаки: побачити, як цілісна картинка розпадається на дрібні деталі. Це також тренує уважність.
Читайте книги. Читання сприяє розвитку не тільки аналітичного мислення, а й розвиває фантазію, креативність, інтуїцію. Вибирайте книги детективного жанру, спробуйте розгадати злочин самостійно, ставте самі собі запитання, шукайте на них відповіді та відстежуйте ланцюжок подій.
Дізнавайтеся нове. Напевно, є сфера, яка вам цікава. Підпишіться на тематичні канали у соцмережах або месенджерах — так ви зможете дізнаватися нові цікаві факти, доповнювати свої знання про предмет, розвивати пам’ять.
Грайте в ігри. Це можуть бути як настільні ігри, так і онлайн. Наприклад, гра «Ерудит», де потрібно придумати слова з обмеженої кількості букв. Це також можуть бути шахи, шашки, «Монополія» та інші ігри.
Беріть участь в обговореннях. Діліться з друзями, однодумцями своїми враженнями про фільми, книги, події з повсякденного життя. Підготуйте аргументи, почуйте думку іншої людини, прослідкуйте, наскільки послідовно наведені факти з обох боків.
Постійно запитуйте себе. Якщо є вільна хвилинка, ставте собі запитання. Наприклад, задумайтеся про те, як влаштований певний механізм або чому сталася та чи інша ситуація. Відповідайте вичерпно і не шукайте легких шляхів.
Аналізуйте ситуацію. Цей пункт випливає з попереднього. Спробуйте ретельно розібратися у ситуації, завданні, суперечці. Увімкніть критичне мислення і наведіть власні аргументи. Подивіться на ситуацію з різних боків, шукайте неочевидні взаємозв’язки.
Вивчайте іноземні мови. Немає найкращого способу постійно змушувати мозок працювати, ніж вчити чужу мову. Адже ви не просто заучуєте іноземні слова, а й намагаєтеся зрозуміти логіку мови і її граматичну структуру.
Джерело