Блог

Допомога проекту

Якісна освіта – це ключ до безлічі можливостей. Освіта не обмежується навчанням у школі чи університеті, і наш щоденний успіх залежить від вміння вчитися самостійно. Ми прагнемо, щоб більше людей знаходили доступні можливості для навчання, тому налагоджуємо співпрацю між провайдерами освітніх послуг і тими, хто хоче навчатися.

Наша мета – за допомогою освіти долати бідність і безробіття, надавати освітні можливості соціально незахищеним верствам населення, серед яких чимало людей потребують перекваліфікації або додаткового навчання та не завжди мають ресурси для цього.

Ви можете допомогти нам відкривати можливості для таких людей, підтримавши Онлайн-платформу фінансово. Ці кошти будуть використані на те, щоб якнайбільше користувачів дізнавалися про онлайн-курси або про наявність навчальних програм у своїх регіонах.

Підтримати проект

14 безкоштовних онлайн-сервісів для роботи з українськими текстами

14 безкоштовних онлайн-сервісів для роботи з українськими текстами

 

Вважають, що головне завдання едукатора – ефективно подати навчальний матеріал, але мало хто замислюється над тим, як саме створюються лекції, навчальні програми, методичні посібники. Це не тільки пошук самого матеріалу, але і створення тексту, його обробка, яка полягає в стилістичному, граматичному і пунктуаційному грамотному написанні, підбір ключових слів і виразів.

Безумовно, багато що ви можете зробити без сторонньої допомоги, проте навряд чи варто відмовлятися від допомоги онлайн-сервісів, які можуть допомогти вам заощадити багато часу на перевірку україномовного тексту.

 

Перевірка тексту на помилки

  • Soloveiko безкоштовний онлайн-сервіс перекладу та перевірки українських текстів.
  • Мова – ДНК нації – повністю безоплатний сервіс, який допоможе виявити більшість орфографічних, граматичних і лексичних помилок.
  • LanguageTool – майже ідентичний попередньому сервіс, який додатково має розширення для браузера Google Chrome.
  • Onlinecorrector –  встановлюється, як доповнення до Google Документів і дозволяє автоматично знаходити орфографічні, пунктуаційні, граматичні та стилістичні огріхи, помилки у слововживанні та використанні символів. Є платна та безкоштовна версії.

 

Переклад російських слів

  • Google Translate – найпростіший варіант для перекладу, який має один єдиний недолік – сервіс пропонує найближчий варіант до російськомовного слова.
  • Російсько-українські словники – чудовий онлайн-ресурс, на якому зібрано 18 словників різних авторів.

 

Перевірка орфографії

  • Словники України on-line – стануть у нагоді тоді, коли ви маєте сумніви щодо правильності написання слова у різних відмінках або коли необхідно перевірити рід іменника в українській мові.

 

Переклад запозичених слів

  • Словотвір – онлайн-майданчик для перекладу запозичених слів. На сайті є можливість обговорення, вибір перекладу із запропонованих варіантів та можливість додати свої переклади чи коментарі.

 

Переклад фразеологізмів

 

Інші ресурси

  • Офіційний сайт української мови – історія мови, правила правопису, підручники та багато інших корисних речей для навчання та викладання.
  • Словопедія – безкоштовний ресурс з великою кількістю українських тлумачних словників.
  • Словник скорочень української мови – є найбільшим у світі словником скорочень української мови в інтернеті та єдиним словником, який містить нові та сучасні скорочення і поповнюєтся щоденно.
  • Корпус української мови – це електронне зібрання текстів, призначене для наукового та практичного вивчення української мови. Кожній одиниці тексту (морфемі, слову, словосполученню, реченню) приписана певна супровідна інформація: частиномовна належність, граматична форма, синтаксична функція, контекст тощо.
  • Словник-довідник “Велика чи мала літера?” – перший в українській лексикографії словник-довідник, присвячений написанню слів і номінативних словосполучень з великої чи малої літери.

У статті використані матеріали з ресурсу ilatanka.in.ua

Відповідальність за розміщену на платформі інформацію несуть провайдери згідно з правилами та умовами використання ресурсу

При використанні матеріалів гіперпосилання на ресурс обов’язкове

Підпишіться на розсилку

©2017 - 2023 «Learn LifeLong» - онлайн-платформа неформальної освіти в Україні. Всі права захищені.

Developed by Yevhen Kirichenko