Протягом спалаху пандемії коронавірусу чимало людей в усьому світі змушені були частково або повністю працювати віддалено. Після найбільших сплесків пандемії люди повернулися в офіси. Багато працівників оцінили переваги віддаленої роботи. Як наслідок, більшість офісних працівників (83%) хотіли б працювати з дому щонайменше один день на тиждень. Такі дані з’явилися завдяки дослідженню мережі консалтингових компаній PwC. Окрім того, працівники хочуть розмежувати роботу та життя, щоб покращити продуктивність.
Робота з дому має свої переваги, та вона також може додати робочих годин, що позначиться на інших справах. Пропонуємо кілька порад, що допоможуть працювати з дому продуктивніше.
1. Подбайте про техніку, з якої працюєте
Техніка повинна допомагати вам, а не бути перешкодою на шляху до продуктивності. Якщо ваш робочий ноутбук “гальмує” – слід почистити кеш, перевірити стан опереативної пам’яті, видалити непотрібні файли. Можливо, чисткою не обмежитися, а техніку просто треба оновити. Якщо у вашій організації є ресурс на нове обладнання – чудово. Якщо ж можете вирішити це питання тільки самостійно, слід зважити, наскільки новий ноутбук або планшет допоможе вам працювати ефективніше.
2. Визначте для себе робочі години й дайте про них знати своїм колегам і домашнім
Під час роботи з дому ми піддаємося більшій спокусі займатися паралельно і домашніми, і робочими справами. Та така багатозадачність може негативно вплинути на продуктивність, знизивши її ледь не вполовину. Якщо ви займаєтеся кількома справами одночасно, вам може знадобитися вдвічі більше часу, щоб завершити кожну з них. Це, своєю чергою, додає зайвої втоми наприкінці дня.
Бути дисциплінованими і знати свої робочі години добре. Але також важливо, щоб люди, з якими ви працюєте або ділите домашній простір, поважали ваш робочий час. Повідомляйте їх про свої робочі години заздалегідь.
3. Не зловживайте відеозустрічами
Коли працюєте з дому, відеозустрічі стають єдиним способом бачитися з колегами. Вони допомагають вирішувати робочі моменти та підтримувати зв’язок зі співробітниками, адже перекинутися парою слів із колегами біля кулера чи за кавою немає можливості.
Відеодзвінки потребують чималої концентрації, тому ви також можете втомлюватися більше. В такому разі використовуйте й інші джерела зв’язку – телефонуйте, пишіть у месенджері чи на пошту, якщо це зручніше і швидше для вас і ваших колег.
4. Прислухайтеся до себе і припиняйте працювати, коли втомилися
Через те, що під час дистанційної роботи важче розмежувати роботу та приватні справи, як-от догляд за дітьми чи хатню роботу, деякі люди продовжують працювати і після закінчення робочого дня. Дехто компенсує витрачені на домашні справи години перепрацюванням на вихідних. Та для ефективної роботи слід добре відпочивати. Коли людина втомлена, то ймовірніше буде помилятися або працюватиме менш результативно. Що слід робити? Варто прислухатися до свого тіла та дозволяти собі відпочинок, коли втомилися. Відпочивши, ви зможете виконати завдання швидше й із меншими затратами енергії. Адже який сенс перечитувати документ втретє, якщо ви вже настільки втомилися, що нічого не сприймаєте? Будьте уважними до себе.
Тож якщо хочете бути справді продуктивними, працюючи дистанційно, забезпечте себе необхідною технікою, дотримуйтеся робочого графіку, не зловживайте відеозв’язком та вмійте чути себе й розуміти, коли ваша ефективність знижується.
Стаття є адаптацією матеріалу “4 Ways To Increase Your Productivity When Working From Home”.