Читання завжди в моді. Більше того, це одна з найбільш корисних звичок, а особливо якщо полюбляєте науково-популярну літературну. Пропонуємо вам добірку актуальних нон-фікшн книг від зарубіжних та українських авторів.
Ден Аріелі. «Передбачувана ірраціональність»
Чи насправді ми керуємо своїм життям? Поведінковий економіст Ден Аріелі у своїй книжці спростовує наше уявлення про те, що ми поводимось виключно раціонально. Професор досліджує щоденні ситуації та показує, як очікування, емоції, соціальні норми та інші невидимі і, здавалося б, нелогічні сили впливають на нашу здатність тверезо мислити. Автор ділиться результатами своїй експериментів і пропонує висновки, які можна застосувати у професійному та особистому житті.
Деніел Канеман. «Мислення швидке й повільне»
Автор книжки ставить під сумнів раціональних людських дій. На основі досліджень із когнітивної та соціальної психології Деніел Канеман розкриває таємниці роботи людського мозку, описує неусвідомлені упередження, властивості інтуїтивного та усвідомленого мислення, роль емоцій в оцінних судженнях. «Мислення швидке й повільне» навчить вас ефективно користуватися обмеженим ресурсом уваги, ухвалювати рішення в умовах невизначеності й удосконалювати власні судження.
Карен Прайор. «Не гарчіть на собаку!»
Книжка про те, як зробити вас більш успішними, ефективними та щасливими. Як змусити чоловіка припинити бурчати? Як навчити трирічну дитину гарно поводитися? Як пояснити кішці, що не залазила на кухонний стіл? У своїй книжці Карен Прайор пропонує просту й дієву методику, яка спонукає інших чинити так, як вам хочеться. І справа не в підступних маніпуляціях, гіпнозі або емоційному шантажі. Справа в системі позитивного і негативного підкріплення – найбільш надійному підході для впливу на поведінку інших.
Дарка Озерна. «Бути окей»
В Україні тема психічного здоров’я стигматизована. Про це говорити соромно, лячно, не кажучи вже про те, щоб звернутися до фахівця. Проте від психічного здоров’я залежить і те, як ми почуваємося, наскільки ми успішні в роботі та задоволені своїм життям. У книжці біологині Дарки Озерної ви знайдете базову інформацію про психічне здоров’я із посиланнями на медичні протоколи, дізнаєтеся, як виникають проблеми, що їх спричиняє та які можуть бути наслідки. І все це з урахуванням українського контексту – історичних травм та потрясінь, що відбувалися на нашій території, і з гумором.
Оксана Мороз. «Нація овочів»
Окрім звичайних вірусів, нас щодня атакують віруси інформаційні – фейки, пропаганда, маніпуляції. Як від них уберегтися? Книжка Оксани Мороз «Нація овочів» допоможе розібратися, що таке інформаційні віруси та як їх розпізнавати. Ви дізнаєтеся більше про індустрію вірусмейкерства і зрозумієте, як захистити себе і близьких від неї.