Блог

Допомога проекту

Якісна освіта – це ключ до безлічі можливостей. Освіта не обмежується навчанням у школі чи університеті, і наш щоденний успіх залежить від вміння вчитися самостійно. Ми прагнемо, щоб більше людей знаходили доступні можливості для навчання, тому налагоджуємо співпрацю між провайдерами освітніх послуг і тими, хто хоче навчатися.

Наша мета – за допомогою освіти долати бідність і безробіття, надавати освітні можливості соціально незахищеним верствам населення, серед яких чимало людей потребують перекваліфікації або додаткового навчання та не завжди мають ресурси для цього.

Ви можете допомогти нам відкривати можливості для таких людей, підтримавши Онлайн-платформу фінансово. Ці кошти будуть використані на те, щоб якнайбільше користувачів дізнавалися про онлайн-курси або про наявність навчальних програм у своїх регіонах.

Підтримати проект

5 порад, як підбивати підсумки року

5 порад, як підбивати підсумки року

Наприкінці року прийнято підбивати підсумки. Бажано робити це так, щоб не завдати шкоди своєму психічному здоров’ю. 2020 рік був далеко не типовим, тож і підбивати підсумки цього року слід по-особливому. У цьому матеріалі розкажемо, на чому слід сфокусуватися, щоб підбити підсумки року безболісно і продуктивно.

  1. Помічайте досягнення

Щоб екологічно підбивати підсумки, передовсім слід звернути увагу на свої досягнення. Так, вони можуть бути не такими вагомими, як у звичайний докарантинний період. Та психологи радять прописувати всі свої здобутки: від найбільш вагомих до найдрібніших. Іноді ми не помічаємо своїх досягнень – наприклад, того, що зуміли оптимізувати роботу цілого підрозділу або вивчили 20 нових рецептів. Візьміть собі за звичку хвалити себе за свої перемоги – і тоді ви будете помічати, що справді зробили чимало.

  1. Визначте, чим ви пишаєтеся

Продовжуючи тему досягнень, визначте 5-10 фактів, про які ви готові гордо заявити: “Я це зробив/-ла!” Можливо, ви навчилися їздити на авто, опанували викладання у Zoom, скинули 5 зайвих кілограмів. Важливо, що ви доклали до цих результатів зусиль і тепер можете пишатися собою. Також добре проаналізувати, як вам вдалося досягти таких результатів – і ви матимете дієвий алгоритм на майбутнє.

  1. Проаналізуйте невдачі

Звісно, аналізувати слід і свої невдачі. Та тут важливо відокремлювати ті речі, які недалися з вашої вини, і ті, що не залежали від вас. Зосередьте свою увагу на тому, що перебувало в сфері вашої відповідальності. Будьте чесні із собою. Можливо, слід було присвятити більше часу підготовці презентації на робочих зборах або ж більш уважно ставитися до потреб клієнтів. Такий аналіз допоможе вам уникнути схожих ситуацій у майбутньому. 

  1. Дякуйте 

Подумайте, кому/чому ви вдячні у році, що минає? Пропишіть список подяк на папері. Коли ми дякуємо, то вже стаємо щасливішими. Тому не нехтуйте подяками. Якщо ваша подяка адресована певній людині, не зайвим буде сказати про це особисто. 

  1. Порівнюйте себе сьогодні із собою торік

Одна зі схильностей людського мозку полягає в тому, що ми порівнюємо себе з іншими. Та часто така звичка є контрпродуктивною. Вона демотивує і змушує відчувати фрустрацію з приводу того, що хтось встиг досягти більше. Та треба пам’ятати, що життєві обставини у всіх різні. І замість того, щоб порівнювати себе із кимось, слід порівнювати себе сьогоднішніх із собою в минулому. Ви здивуєтеся, наскільки змінилися за рік, особливо у 2020-му, адаптуючись до нових умов.

Тож підбивайте підсумки та аналізуйте свій рік свідомо. Це допоможе вам правильно розставити пріоритети та визначити напрям руху у прийдешньому році.

Відповідальність за розміщену на платформі інформацію несуть провайдери згідно з правилами та умовами використання ресурсу

При використанні матеріалів гіперпосилання на ресурс обов’язкове

Підпишіться на розсилку

©2017 - 2023 «Learn LifeLong» - онлайн-платформа неформальної освіти в Україні. Всі права захищені.

Developed by Yevhen Kirichenko