Дрібниці мають значення. Письменниця Лора Вандеркам вивела перелік із семи змін, що вимагають мінімальних зусиль, але допомагають культивувати в собі добрі звички. Ділимося цим переліком.
1. Ставте реальний будильник
Звучить як «олдскул». Але сучасна практика використання будильків на телефонах має певні нюанси. По-перше, це означає, що смартфон залишається в спальні, а отже, перед сном легко застрягнути в інтернеті. По-друге, у будильників на телефонах є функція повтору, і тому спокусливо відкласти сигнал. Нарешті, коли ви встаєте і вимикаєте будильник, смартфон опиняється у ваших руках, а отже можна почати день не так, як планувалося, а, наприклад, з перегляду новин і перевірки електронної пошти.
2. Визначте час «відбою»
Ранок у людей регламентований, а вечорами можна дозволити собі все, що завгодно. Визначений час завершення справ ставить вам рамки на вечір, які забезпечують достатній сон.
3. Ведіть журнал читання й тренувань
Коли я запитую людей, чому вони хотіли б віддавати більше часу, найпопулярніші відповіді — це фізичні вправи й читання. Варто вести журнали для цих двох активностей, адже так ви буде бачити, як обидва списки стають довшими. А журнал читання змушує мене замислитися над тим, що читати далі.
4. Складайте список справ на завтра перед тим, як узятися до роботи
Зазвичай ми уважніші й мотивованіші вранці. Тому розуміючи, які завдання цього дня найважливіші, ви можете витратити свою енергію на їх виконання, а не вирішувати, що заслуговує на вашу увагу. Список справ на завтра — хороший спосіб завершити будь-який робочий день. Навіть якщо щось не зроблено, ви будете знати, коли це буде зроблено, що допоможе вам розслабитися вночі.
5. Використовуйте календар для нагадувань
Про багато речей у житті потрібно думати в неочевидний час. Ви захоплюєтеся прекрасними тюльпанами вашого сусіда у квітні, але цибулини потрібно було посадити ще восени. На жаль, у жовтні немає нічого, що нагадувало б про це. Тому, подумавши про це в квітні, запишіть нагадування в календар на жовтень.
6. Купуйте прості овочі та фрукти
Чи є дорожчим попередньо приготовлений салат, ніж пучок латуку? Звичайно. І попередньо нарізаний ананас є дорожчим, ніж цілий. Але якщо салат і ананас псуються, бо дивлячись в холодильник ви думаєте, що нарізати їх занадто складно, — ви нічого не зекономили.
7. Кожен день налагоджуйте один контакт
Щодня встановлюйте контакт з однією людиною. Надішліть листа електронною поштою комусь, з ким ви хочете відновити зв’язок (колишньому колезі, старому другу) або налагодити контакт (людині, з якою ви щойно познайомилися, або тому, хто написав цікаву статтю). Одна людина в день — це цілком реально, враховуючи, що люди можуть повторюватися. Ви витрачатимете на це менше, ніж 10 хвилин, але з часом створите потужну мережу.