Лідер ‒ це людина, яка володіє унікальним поєднанням особистісних якостей і навичок, які спонукають інших слідувати за нею. Роглянемо детальніше необхідні навички.
Цілеспрямованість
Кожен лідер повинен мати якусь глобальну мету. Це не про невеликі цілі, які є в кожного і досягаються протягом невеликого проміжку часу. Часто така мета стоїть як виклик, проте не взятий зі стелі, а продуманий і досяжний. Звичайно, лідер не просто має мету, він складає шлях до її досягнення, йде ним і веде за собою інших.
Здатність до навчання
Якщо лідер займає топову позицію в компанії, це не означає, що він сидить, склавши руки, ‒ він все одно знайде, що потрібно вивчити, адже світ не стоїть на місці. Не впускайте можливості отримати нові знання, це допоможе не лише у вашому становленні як лідера.
Ініціативність
Справжній лідер ніколи не боїться вийти із зони комфорту та ризикнути. Це стосується як робочих справ, так і повсякденного життя. Якщо вчасно не проявити ініціативу, доводиться платити серйозну ціну. Тому коли у вас виникають ідеї, не соромтеся їх висловити.
Помилки як можливість
З попереднього пункту слідує наступна навичка: лідер не боїться проявляти ініціативу, бо знає, що помилки ‒ це сходинки до успіху. У нього немає страху перед помилками, перед думкою інших ‒ він іде до своєї мети, оступається і вчиться на цьому, щоб наступного разу зробити краще.
Впевненість
Без впевненості ви не зможете навіть стояти перед аудиторією. Ця риса допомагає мотивувати підлеглих і вселяти в них віру в краще у кризові часи. Доповнює впевненість і харизма: це вміння красномовних виступів, вміння говорити та слухати, наявність почуття гумору тощо.
Емоційний інтелект
Лідер має відчувати настрої інших людей, щоб правильно знайти до них підхід: збадьорити, коли вони сумують, або надихнути на роботу, коли все руйнується. Розвинений емоційний інтелект допомагає чітко розуміти та контролювати свої емоції. Для лідера ‒ стрес неминучий, а отже виникнення гніву, роздратування, паніки тощо ‒ також. Лідер повинен мати стійкість до стресів, бути непохитним у критичних ситуаціях, вміти давати раду негативним емоціям.
Джерело: ПочниЩось