Блог

Допомога проекту

Якісна освіта – це ключ до безлічі можливостей. Освіта не обмежується навчанням у школі чи університеті, і наш щоденний успіх залежить від вміння вчитися самостійно. Ми прагнемо, щоб більше людей знаходили доступні можливості для навчання, тому налагоджуємо співпрацю між провайдерами освітніх послуг і тими, хто хоче навчатися.

Наша мета – за допомогою освіти долати бідність і безробіття, надавати освітні можливості соціально незахищеним верствам населення, серед яких чимало людей потребують перекваліфікації або додаткового навчання та не завжди мають ресурси для цього.

Ви можете допомогти нам відкривати можливості для таких людей, підтримавши Онлайн-платформу фінансово. Ці кошти будуть використані на те, щоб якнайбільше користувачів дізнавалися про онлайн-курси або про наявність навчальних програм у своїх регіонах.

Підтримати проект

8 альтернатив PowerPoint для створення навчальних презентацій

8 альтернатив PowerPoint для створення навчальних презентацій

 

Впродовж останнього десятиріччя досягнення в сфері технологій зробили навчання більш привабливим та модернізованим. Едукатори охоче опановують сучасні технології, щоб вдосконалити навчальний процес та використовувати нові методи передачі знань. Завдяки різноманітним інструментам, стандартні лекції та презентації тепер можуть бути викладені більш цікаво та ефективно, при цьому не вимагаючи багато часу для їх створення.

Інтеграція традиційних та сучасних методів навчання або так званої сумісної освіти підвищує ефективність навчального процесу. Кожна людина сприймає інформацію індивідуально, по-своєму, і ця стратегія може допомогти задовольнити індивідуальні потреби кожного з тих, хто навчається. Стилі змішаного навчання відрізняються, але всі вони передбачають використання нових інструментів для створення інноваційних, високоінформативних та більш привабливих презентацій, які виходять за межі простих слайд-шоу.

Впродовж багатьох років PowerPoint вважається найкращим вибором для створення презентацій. Хоча ми все ще використовуємо цю програму, але зараз вона здається занадто спрощеною та застарілою. Ми завжди шукаємо інші варіанти та інструменти, які пропонують кращі функції при створенні презентацій. Ось деякі альтернативні інструменти, які можна використовувати для створення презентації.

1 Emaze

Мова: російська (за вибором)

Emaze – це більше онлайн-презентаційне програмне забезпечення, яке має чудове оновлення до традиційної програми PowerPoint. Його простий у використанні інтерфейс дозволяє вам вибирати з широкого кола шаблонів і створювати чудові навчальні посібники, у тому числі 3D презентації за лічені хвилини.

Оскільки це хмарне середовище, ви також можете редагувати або оновлювати свої презентації на будь-якому комп’ютері, мобільному телефоні чи планшеті, які підключені до мережі Інтернет.

Основним недоліком Emaze є відсутність можливості редагувати свої презентації офлайн.

2 Презентація Google

Мова: російська

Якщо ви шукаєте нову і більш бездоганну альтернативу PowerPoint, Презентація Google може бути найкращим вибором. У ній є все, чого вам не вистачає. Вона оснащена пошуковим інструментом Google, який ви можете використовувати, якщо вам потрібно провести дослідження на тему вашої презентації. У панелі пошуку ви можете вказати тип досліджень чи інформацію, яку ви шукаєте, і Google підкаже вам, які можна використати зображення, відео, цитати та ін.

Ви маєте можливість більш креативно оформлювати свої презентації завдяки тисячам унікальних тем, шрифтів та параметрів кольорів. Презентація Google також містить функції анімації та вбудованості відео, різні мови та інші цікаві інструменти, які можна використовувати на будь-яких портативних комп’ютерах, смартфонах та інших мобільних пристроях.

Презентація Google також дає можливість працювати, навіть якщо ви не підключені до Інтернету, просто активуючи редагування офлайн.

3 Apple Keynote

Мова: англійська

Apple Keynote – потужна програма, яка може вивести вашу презентацію на більш високий рівень. Ось деякі з його переваг:

  • Keynote простий та легкий у використанні.
  • Програми PowerPoint для iPhone та iPad пропонують обмежені можливості. З іншого боку, Keynote має розширений діапазон функцій, щоб ви могли створювати, змінювати та презентувати свій матеріал в будь-якому місці.
  • Ви можете синхронізувати свої презентації на всіх пристроях iOS. Це означає, що навіть якщо ви створили презентацію на Macbook, ви все ще можете продовжити редагувати її, використовуючи пристрої iOS.
  • Ви можете швидко експортувати свою презентацію в HTML, що автоматично перетворює вашу презентацію на веб-сторінку.

До суттєвих недоліків Keynote можна віднести те, що програма не сумісна з ОС Windows або з іншими операційними системами, окрім iOS, а також не має безоплатного пробного періоду.

4 Prezi

Мова: англійська

Prezi – це ще один відмінний інструмент, який можна використовувати для створення навчальних презентацій. Порівняно з іншим презентаційним програмним забезпеченням, Prezi є веб-майданчиком з постійним безкоштовним доступом, але має додаткові платні функції та тарифи. Він дозволяє створювати презентації та редагувати вміст будь-де на сторінці. При необхідності ви можете імпортувати свої презентації з PowerPoint або скопіювати звідти певні елементи. В цілому в Prezi є можливість створення кращої візуальної презентації для більш цікавої подачі навчального матеріалу.

При використанні безкоштовної версії, недоліком буде обмеженість деяких функцій та доступність вашої презентації усім користувачам сервісу.

5 Nearpod

Мова: англійська

Nearpod – це чудовий презентаційний онлайн-інструмент, створений спеціально для едукаторів. Його переваги включають:

  • Прості у використанні, інтерактивні функції, які допоможуть подати навчальний матеріал більш цікавими способами.
  • Едукатори можуть легко створювати інтерактивні класи, використовуючи різноманітні мультимедійні матеріали, такі як зображення, відео, вікторини, опитування та інші інструменти, які мають відношення до курсу.
  • Едукатори також можуть стежити за тими, хто навчається, в режимі реального часу та проводити дистанційне навчання. Це означає, що учасники можуть приєднатися до ваших навчальних курсів з будь-якого місця.
  • Він сумісний з різними платформами і може працювати на будь-якому пристрої.

Інструмент Nearpod має один незначний недолік – складати тести, завдання та презентації едукатору доведеться зі стаціонарного комп’ютера безпосередньо на сайті Nearpod.

6 Tellagami

Мова: англійська

Як щодо відеопрезентацій для учасників курсів? Tellagami – це безкоштовний додаток, який ви можете використовувати для створення анімаційних презентацій з персонажем, який нагадує вас. Ви можете створювати навчальні посібники та навчальні відеоролики, щоб розповісти про цікаві речі. Навіть коли учасники курсу знаходяться поза межами аудиторії, вони можуть легко отримати доступ до ваших відео.

Існують й певні недоліки – для отримання розширеного набору функцій та інструментів для створення дійсно вражаючої відео-презентації доведеться придбати платний додаток Tellagami Edu.

7 Haiku Deck

Мова: англійська

Haiku Deck допоможе створювати дійсно потужні презентації. З цим інструментом ви можете не обмежувати свою фантазію і використовувати дивовижні діаграми, приголомшливі графіки, неймовірні шрифти та цікаві макети, розроблені великими дизайнерами зі всього світу. Haiku Deck також надає безкоштовний доступ до сотень тисяч зображень, які ви можете додавати до ваших презентацій.

Тисячі користувачів віддають перевагу саме Haiku Deck через простий, але бездоганний інтерфейс. Презентації можна зберігати в хмарі, таким чином вони будуть доступні користувачам будь-де та з використанням будь-якого мобільного пристрою.

Із головних недоліків можна виділити значно обмежену в функціях безкоштовну версію, а також доступність малої кількості шрифтів, які підтримують кирилицю.

8 Powtoon

Мова: англійська

Powtoon – це програмне забезпечення для онлайн-презентацій, яке дозволяє користувачам створювати анімовані відео та презентації для залучення уваги слухачів курсів та збільшення взаємодії. Це, безумовно, допомагає уникати непотрібних відволікань та концентруватися на обговоренні.

Основними недоліками є неможливість працювати з інструментом офлайн та неадаптованість сервісу під мобільні пристрої.

Швидкі зміни в сучасних технологіях, які зараз глибоко інтегровані в наше суспільство, повинні бути маркером, який також повинен розвиватися в процесі навчання, обміну інформацією та передачі знань. Сучасні технології продовжуватимуть вдосконалюватися. Необхідно, щоб усі учасники освітніх програм приймали ці зміни та користувалися їх перевагами. Не треба віддавати перевагу тому, що добре знайоме. Спробуйте й інші інструменти, які допоможуть вам досягати ваші цілі швидше та ефективніше.

Матеріал підготувала
Катерина Мельник

Відповідальність за розміщену на платформі інформацію несуть провайдери згідно з правилами та умовами використання ресурсу

При використанні матеріалів гіперпосилання на ресурс обов’язкове

Підпишіться на розсилку

©2017 - 2023 «Learn LifeLong» - онлайн-платформа неформальної освіти в Україні. Всі права захищені.

Developed by Yevhen Kirichenko