Блог

Допомога проекту

Якісна освіта – це ключ до безлічі можливостей. Освіта не обмежується навчанням у школі чи університеті, і наш щоденний успіх залежить від вміння вчитися самостійно. Ми прагнемо, щоб більше людей знаходили доступні можливості для навчання, тому налагоджуємо співпрацю між провайдерами освітніх послуг і тими, хто хоче навчатися.

Наша мета – за допомогою освіти долати бідність і безробіття, надавати освітні можливості соціально незахищеним верствам населення, серед яких чимало людей потребують перекваліфікації або додаткового навчання та не завжди мають ресурси для цього.

Ви можете допомогти нам відкривати можливості для таких людей, підтримавши Онлайн-платформу фінансово. Ці кошти будуть використані на те, щоб якнайбільше користувачів дізнавалися про онлайн-курси або про наявність навчальних програм у своїх регіонах.

Підтримати проект

Чат-боти у навчанні: 7 ідей для їх використання

Чат-боти у навчанні: 7 ідей для їх використання

Чи могли ми уявити ще 10-15 років тому, що штучний інтелект увійде в життя простих українців та зробить його комфортнішим та простішим? Але це стало реально завдяки стрімкому розвитку комп’ютерних технологій.

 

Чат-бот (англ. chatbot) − комп’ютерна програма, розроблена на основі нейромереж та технологій машинного навчання, яка веде розмову за допомогою слухових або текстових методів. Чат-ботів використовують для досягнення якої-небудь мети (наприклад, надання потрібної інформації) або задля розваги. Чат-боти поступово витісняють звичайний комунікативний маркетинг, а також здатні значно допомогти у навчанні.

 

Цифровий формат освоєння навчальних програм продовжує свою експансію на всіх рівнях освіти. І хоча онлайн-курси зробили навчання доступним для мільйонів людей по всьому світу, дослідження показують, що тільки 7% слухачів від зарахованих на курс фактично завершують їх. Незважаючи на глобальну діджіталізацію, користувачі в «веб-аудиторіях» відчувають дискомфорт під час відсутності підтримки та зворотного зв’язку. Чат-боти допомагають долати цей розрив, функціонуючи в якості навчальних асистентів.

 

При великій кількості діючих онлайн-сервісів в сегменті eLearning, чат-боти представляються багатообіцяючим інструментом, оскільки можуть супроводжувати кожного слухача індивідуально, відповідно до його рівня і темпу засвоєння, роблячи навчання доступним практично для будь-якої людини, яка має доступ до Wi-Fi. Чат-боти не вимагають істотних ресурсних витрат і потенційно можуть допомогти мільйонам студентів по всьому світу.

 

Навіщо створювати ботів-викладачів, докладно пояснив Дональд Кларк, засновник PlanB Learning. Нижче ви знайдете декілька ідей про функції чат-ботів для шкіл, університетів та для самостійного навчання.

 

1 Адміністративна підтримка вчителів та провайдерів

Чат-боти чудово відповідають на питання з серії «хто», «що», «коли» і «де», причому роблять це 24 години на добу 7 днів в тиждень. Тим самим у викладачів звільняється більше часу, щоб вчити, а не відповідати весь час на одноманітні питання.

 

2 Залучення в роботу тих, хто навчається

Крім відповідей на стандартні запитання, чат-боти здатні мотивувати вчитися. Наприклад, норвезький бот Differ відправляє студентам корисні статті або запрошує взяти участь у дискусії.

 

3 Викладання

Бота можна навчити вчити. За допомогою технологій штучного інтелекту чат-боти будуть структуровано підносити знання з конкретного предмета і відповідати на запитання студентів.

 

4 Зворотній зв’язок

Гарний викладач розуміє, що його учень знає на відмінно, а що треба ще підтягнути. Але, на жаль, вчителі не встигають індивідуально відстежувати програму кожного студента. Ситуацію можуть врятувати чат-боти, які спеціалізуються на зворотному зв’язку.

 

5 Застосування знань

Знання потрібно не тільки отримувати, але й вміти їх використовувати. Однак практичним завданням часто не приділяють достатньо часу в процесі навчання. Всі зусилля, як правило, спрямовані на те, щоб наповнити студента інформацією. Боти зможуть давати студентам завдання, підштовхувати до їх вирішення і оцінювати результат.

 

6 Розвиток критичного мислення

У недалекому майбутньому чат-боти навчаться аналізувати текст на фактичні і логічні помилки. Бот-викладач зможе сказати, що в тексті немає ознак критичного мислення і підказати, як це виправити.

 

7 Універсальний викладач

Ідеальний чат-бот буде експертом в декількох дисциплінах, таким чином освіта звільниться від пут інститутів, деканатів та інших суворих рамок.

Матеріал підготувала
Катерина Мельник

Відповідальність за розміщену на платформі інформацію несуть провайдери згідно з правилами та умовами використання ресурсу

При використанні матеріалів гіперпосилання на ресурс обов’язкове

Підпишіться на розсилку

©2017 - 2023 «Learn LifeLong» - онлайн-платформа неформальної освіти в Україні. Всі права захищені.

Developed by Yevhen Kirichenko