Онлайн-курс "Особисте і суспільне у призмі класичних текстів"

Безкоштовний

Опис події

Пропонований курс – запрошення до прочитання класичних філософських та літературних творів, які мали вплив на розвиток громадсько-політичної свідомості модерного суспільства.
Метою курсу є ознайомлення з текстами філософської та літературної класики, фокусуючись на таких питаннях як «держава», «суспільство», «громада», «особа», «свобода», «вибір», «право», «обов’язок» тощо. По завершенню курсу ви знатимете основні тексти західноєвропейського канону, котрі вплинули на формування концепту громадянської свідомості. Простіше кажучи, ви знатимете тексти, які можуть допомогти стати кращими громадянами, або сформувати власну громадянську позицію.
Тексти, обрані до цього курсу, належать до «західного канону», хоча підбірка не є канонічною у тому сенсі, що курс авторський і відображає моє власне бачення корисної для роздумів літератури. Я також не стверджую, що моя інтерпретація є стовідсотково неомильною. Цей курс, радше, пропозиція, ніж проголошення істини. Всі тексти перекладені українською або російською мовами і є легкодоступними у мережі Інтернет, книгарнях чи бібліотеках.

Я свідомо не включаю жодної додаткової критичної або історичної літератури, заохочуючи ознайомитися із першоджерелами. Сподіваюся, що у разі виникнення інтересу до предмету, ви самостійно продовжите мандрівку класичними творами, а також контекстами навколо цих текстів. Список далеко не повний, але дає певне уявлення про те, яким чином розвивалася критична (від «критичне мислення», а не «літературна критика») думка західноєвропейського наративу. Крім того, враховуючи сучасну українську ситуацію, я вирішила долучити кілька текстів, які не входять до західноєвропейського канону, але є важливими для розуміння нашої (української) ситуації тут і тепер.

Цільова аудиторія
молодь, дорослі, люди старшого віку