Онлайн-курс "Що таке європейська ідея?"

Безкоштовний

Опис події

Звідки з’явилася сучасна Європа? У чому полягає її ідея (або ідеї)? Де її кордони? Як постав сучасний Євросоюз? Які його цінності? Якою є роль України в історії континенту? Що ховається у фразі «європейська інтеграція України»? Як розуміти її деталі? Що може і чого не може дати Україні Угода про асоціацію?

«Що таке європейська ідея?» – це спроба уникнути стереотипних поглядів на Європу та європейсько-українські стосунки. Це стереоскопічний погляд на Європу – і з точки зору політики, і з точки зору економіки, і з точки зору культури, історії ідей та літератури. Автор вважає, що для розуміння сучасної Європи однаково важливо розуміти, що таке єдиний ринок, і що таке баланс сил, хто такий Жан-Клод Юнкер і хто такий Жан-Жак Руссо. Чому європейської інтеграції не було би без Французької революції, чому Європейської Спільноти не було би без Суецької кризи, і чому декларації прав людини не було би без сентиментальних романів. І чому для сучасної України важливо «будувати Європу в себе вдома».

В результаті проходження курсу учасники дізнаються про те, які ідеї сформували сучасну Європу, чому і як існує Європейський Союз і яким є місце України в проекті “Європа”.

Цільова аудиторія
підлітки, молодь, люди старшого віку, дорослі