Онлайн-курс “Як діяти далі: Громаді про сталий розвиток”

Безкоштовний

Опис події

Цей курс – це можливість усвідомити власну роль кожного з нас у згаданому процесі, незалежно від віку, посади, фаху чи сфери діяльності.

Саме сьогодні ми маємо творити не тільки справедливий, а й придатний для життя світ, щоб передати його майбутнім поколінням. Завдання – непросте. Отже, потрібні нові знання та бачення процесів, як діяти #далі.

Структура курсу

Структура курсу базується на підході Стокгольмського центру стійкості, який розглядає економіку та суспільство як невід’ємні частини біосфери.

Курс викладено у 19 заняттях, що об’єднані у чотири блоки:

  1. Біосфера. Людина як частина біосфери. Кліматичні зміни. Стан біосфері в межах України. Стратегія екологічного партнерства. Законодавство, взаємодія з об’єднаними територіальними громадами і громадський контроль як інструментарій вирішення проблем.
  2. Суспільство. Подолання бідності й голоду, міцне здоров’я й якісна освіта, гендерна рівність, мир, порозуміння та розвиток демократичних інститутів… Що поєднує між собою всі Цілі сталого розвитку?
  3. Економіка. Сталий розвиток міст та громад. Як побудувати партнерство з донорами і реалізувати «великі проєкти» у своїх містах і громадах? Соціальне підприємництво і приклади інклюзії. Чиста енергія та інновації в інфраструктурі. Цікаві факти про zero waste міста, відповідальне виробництво й споживання, а також про зв‘язок доходу населення із кількістю відходів.
  4. Партнерство.  Актуальні завдання громадського сектору задля досягнення Цілей сталого розвитку. Практичні аспекти формування спільнот, аналіз спільних цінностей та інтересів, пошук партнерів (у т.ч. на міжнародному рівні) та комунікації для ефективного просування змін.

У модулях також наведено кращі практики (кейси), надано коментарі експертів, практичні поради. З метою перевірки знань, передбачено проходження тестів наприкінці кожного блоку. Успішне проходження тестів забезпечує отримання сертифікату.

Цільова аудиторія
люди старшого віку, підлітки, дорослі, молодь