Інформація про
програму

Допомога проекту

Якісна освіта – це ключ до безлічі можливостей. Освіта не обмежується навчанням у школі чи університеті, і наш щоденний успіх залежить від вміння вчитися самостійно. Ми прагнемо, щоб більше людей знаходили доступні можливості для навчання, тому налагоджуємо співпрацю між провайдерами освітніх послуг і тими, хто хоче навчатися.

Наша мета – за допомогою освіти долати бідність і безробіття, надавати освітні можливості соціально незахищеним верствам населення, серед яких чимало людей потребують перекваліфікації або додаткового навчання та не завжди мають ресурси для цього.

Ви можете допомогти нам відкривати можливості для таких людей, підтримавши Онлайн-платформу фінансово. Ці кошти будуть використані на те, щоб якнайбільше користувачів дізнавалися про онлайн-курси або про наявність навчальних програм у своїх регіонах.

Підтримати проект

Вивчаючи міжнародне гуманітарне право

Вивчаючи міжнародне гуманітарне право

Дата початку: 23 Листопада 2021

Огранізатор:
Prometheus
Вартість:

Безкоштовний

Зареєструйтесь, щоб записатись на курс

Опис події

Про курс

В умовах міжнародного збройного конфлікту на території України важливе значення має поширення знань із міжнародного гуманітарного права, яке забезпечує захист жертв війни та обмежує засоби й методи ведення воєнних дій. Будучи суто абстрактними в мирний час, норми міжнародного гуманітарного права перетворюються на механізм забезпечення життя та здоров’я під час збройного конфлікту.

Тому поширення знань із міжнародного гуманітарного права, по-перше, юридичний обов’язок держави, по-друге, запит суспільства щодо розуміння правового регулювання захисту жертв війни, кваліфікації воєнних злочинів та відповідальності за порушення міжнародного гуманітарного права, до того ж, це  питання особистої безпеки, формування системи поведінки заради виживання, і нарешті – питання застосування принципів правосуддя перехідного періоду та реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Включення компетентностей із міжнародного гуманітарного права до  Державного стандарту профільної школи обумовлює необхідність знати й розуміти сутність та основні поняття МГП освітянами, особливості викладання цих тем у закладах освіти.

Методичні матеріали проведення уроків чи інших заходів, включених у навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право», стануть у нагоді для комплексного викладання та формування компетентностей із МГП.

Цей курс розроблений групою експертів-практиків Української Гельсінської спілки з прав людини та Товариства Червоного Хреста України за підтримки Міністерства освіти та науки України. Це група  юристів-міжнародників з більш як п’ятнадцятирічним досвідом у викладанні та застосуванні міжнародного гуманітарного права, спеціалістів із трансформації конфліктів, із розробки освітніх продуктів у сфері соціальної згуртованості та прав людини, з досвідом викладання права прав людини.

Створення цього курсу стало можливим завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії». Програму виконує Українська Гельсінська спілка з прав людини.

Додаткова інформація

Що дасть цей курс:

 • базові знання з міжнародного гуманітарного права та змісту концепції правосуддя перехідного періоду;
 • ознайомлення з правилами особистої безпеки та поведінки в умовах збройного конфлікту чи надзвичайної ситуації;
 • поглиблення своїх правових та громадянських компетентностей;
 • нове бачення щодо важливості відповідального ставлення до власного вибору;
 • комплексний погляд на співвідношення гуманності та військової необхідності в період збройного конфлікту та відповідальності за порушення міжнародного гуманітарного права;
 • можливість дізнатися про форми й методи викладання міжнародного гуманітарного права та складних суперечливих тем загалом.

Цей курс буде цікавий

 • освітянам/-кам – тим, хто викладає різні навчальні предмети в школах, закладах професійної чи вищої освіти;
 • класним керівникам/-цям;
 • суб’єктам підвищення кваліфікації педагогічних працівників;
 • батькам;
 • представникам/-цям громадських організацій, волонтерам/-кам та іншим зацікавленим особам.

Програма курсу

Програма курсу складається з десяти модулів. Це окремі завершені теми, взаємопов’язані між собою логікою та змістом.

У кожному модулі пропонується два типи відео – одне з експертною лекцією, що дозволяє розширити базові знання безпосередньо з МГП, а друге – методичне, де експерти пояснюють, як краще працювати з цією темою, які форми й методи роботи варто застосовувати, які ризики необхідно враховувати при роботі з різними віковими групами учасників.

Курс пропонує збалансоване поєднання теорії та практики. Відео доповнює візуалізація, створена для кращого розуміння та засвоєння інформації. До того ж, зміст і тривалість відео дозволяють їх використовувати прямо під час уроків чи занять.

Модуль 1. Права людини та збройний конфлікт
Модуль 2. Основні поняття міжнародного гуманітарного права
Модуль 3. Історія становлення й розвитку міжнародного гуманітарного права
Модуль 4. Принципи міжнародного гуманітарного права
Модуль 5. Міжнародні гуманітарні організації, що надають допомогу в період збройного конфлікту
Модуль 6. Відмітні емблеми та знаки, що використовуються у період збройного конфлікту
Модуль 7. Захист цивільних осіб у період збройного конфлікту
Модуль 8. Основи безпеки у період бойових дій
Модуль 9. Відповідальність за порушення норм міжнародного гуманітарного права
Модуль 10. Правосуддя перехідного періоду

Обсяг курсу

Онлайн-курс містить 3,5 години відео, тести та додаткові матеріали.

Більше про курс.

Цільова аудиторія

підлітки, молодь, дорослі
Зареєструйтесь, щоб записатись на курс Написати організатору
Огранізатор:
Prometheus
Вартість:

Безкоштовний

Вся Україна

Додати в календар:
Google

Відповідальність за розміщену на платформі інформацію несуть провайдери згідно з правилами та умовами використання ресурсу

При використанні матеріалів гіперпосилання на ресурс обов’язкове

Підпишіться на розсилку

©2017 - 2023 «Learn LifeLong» - онлайн-платформа неформальної освіти в Україні. Всі права захищені.

Developed by Yevhen Kirichenko