1. KLARA AND THE SUN («Клара і Сонце»), Кадзуо Ісігуро
«Ця книга змусила мене замислитися над тим, як може виглядати життя з суперінтелектуальними роботами, і чи будемо ми ставитися до них, як до технологій, чи як до чогось більшого», – поділився Гейтс.
2. A THOUSAND BRAINS: A NEW THEORY OF INTELLIGENCE («Тисяча мізків: нова теорія інтелекту»), Джефф Гокінс
Книга захоплююче розповідає про архітектуру мозку та майбутнє інтелектуальних машин. Автор аналізує, як працює людський мозок і що знадобиться для створення справжнього штучного інтелекту.
3. PROJECT HAIL MARY («Проект Hail Mary), Енді Вейр
Головний герой роману – вчитель середньої школи, який прокидається на таємничому космічному кораблі і не знає, як він туди потрапив. Вчитель використовує науку та інженерію, щоб урятувати становище. За словами Гейтса, це веселе читання, з яким можна впоратися протягом вихідних.
4. THE CODE BREAKER: JENNIFER DOUDNA, GENE EDITING, AND THE FUTURE OF THE HUMAN RACE («Порушниця коду: Дженніфер Дудна, редагування геному та майбутнє людської раси»), Уолтер Айзексон
Це біографія науковиці Дженніфер Дудни, лауреатки Нобелівської премії з хімії 2020 року за розробку методу редагування геному CRISPR. Книжку написав Айзексон, який також був біографом Стіва Джобса. The Code Breaker – це більше, ніж просто розповідь про наукову кар’єру та відкриття. У книзі докладно розглядаються потенційні можливості застосування редагування генів, наприклад, у лікуванні захворювань крові.
5. HAMNET («Хамнет»), Меггі О’Фаррелл
У Шекспіра був єдиний син Гамнет, який помер у віці 11 років з невідомих причин. Поширеною версією смерті є бубонна чума. Через три роки письменник почав створювати «Гамлета». Меггі О’Фаррелл міркує у своєму романі, як втрата дитини могла бути пов’язана із написанням найзнаковішої трагедії в історії світової літератури.
Джерело