Період кризи – час, коли люди замислюються про зміну професії. Та тут трапляється багато пересторог. З одного боку, страшно починати все з нуля та кидати всі колишні кар’єрні надбання. А з іншого є розуміння, що нинішня професія або не приносить задоволення, або бажаного достатку чи перспектив. Ділимося матеріалом ресурсу grc.ua, в якому досліджено, спеціалісти яких галузей та напрямів найбільш готові до кваліфікаційних змін.
Опитування, проведене в травні 2020 року, показало: абсолютна більшість респондентів (58%) наразі цікавиться (або цікавилась би, якби довелось змінювати працедавця) роботою у тій професії, в якій працювала і раніше. Таку відповідь дали:
• розробники та тестувальники ПЗ (17%);
• маркетологи та HR-спеціалісти (по 12%);
• бухгалтери (11%);• адмін. персонал та освітяни, вчителі, репетитори (по 8%);
• журналісти (6%);
• менеджери з продажів, по роботі з клієнтами та консультанти (по 4%);
• спеціалісти виробничої профсфери та юристи (по 3%);
• спеціалісти профсфери «Закупівлі», ТОП-менеджери, фінансисти (по 2%);
• медики, банківські працівники, охоронці, працівники сфер «Енергетика», «Страхування», «Туризм, ресторани» по 1%.

Цікаво, що серед них були респонденти, які акцентували: теперішня професія їх не просто влаштовує, а дуже подобається та повністю задовольняє. На це звернули увагу IT-спеціалісти (з невеликою перевагою у кількості відповідей), освітяни, маркетологи, бухгалтери, журналісти та HR-спеціалісти.
При цьому кожен третій респондент (34%) зізнається, що хотів би змінити професію: 22% – через відсутність перспектив (фінансових чи нематеріальних), 12% – через розчарування у теперішній професії.
У першій групі частіше фігурують ІТ-спеціалісти, адміністративний персонал та спеціалісти з продажів (13%, 12% та 11% відповідно), медики та журналісти (по 8%), HR-менеджери (7%), бухгалтери, маркетологи та працівники сфери HoReCa (по 5%) тощо.

А от про розчарування у професії зазначають більшою мірою спеціалісти з продажів (15%), адміністративний персонал, спеціалісти із закупівель та журналісти (по 10%), HR-спеціалісти, бухгалтери, робітничий персонал (по 7%), розробники ПЗ, працівники салонів краси та сфери HoReCa, освітяни (по 5%) тощо.

У віковому розрізі про готовність змінювати професію частіше заявляли пошукачі, яким від 31 до 40 років – на них припало 37% усіх відповідних відповідей. Ще 26% – це респонденти віком від 24 до 30 років. І майже кожному п’ятому (19%) респонденту, який декларував готовність перекваліфіковуватись, – від 41 до 50 років, а кожному десятому (10%) – від 19 до 23 років.
Нагадаємо, що згідно з аналізом бази резюме у 2019 році серед користувачів, які мали за плечима певний досвід і намагались реалізувати себе в іншій сфері, найбільшим попитом користувались такі галузі, як «IT, Інтернет, Мультимедіа», «Адміністративний персонал» та «Продажі». Майже кожен десятий пошукач цікавився вакансіями маркетологів і PR-менеджерів, а 7% – роботою у банківській галузі.