Присутність в сучасному медіапросторі – необхідна умова існування і розвитку бібліотеки. Формування позитивного іміджу книгозбірні як безкоштовного загальнодоступного інформаційного центру, відкритого простору для освіти і саморозвитку особистості здійснюється через вплив на ЗМІ різного рівня. Допомогти бібліотечним фахівцям опанувати навички журналістської діяльності і реалізувати набуті знання для конструктивної взаємодії зі ЗМІ, у створенні власних бібліотечних (електронних та друкованих) медіа-продуктів; навчити компетентно висвітлювати свою діяльність на сайтах, медіа-ресурсах і використовувати для цього сервіси Web 2.0, 3.0 – головне завдання Школи бібліотечного журналіста.
Школу як навчально-інноваційний проект започатковано у 2013 році на базі Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка (ХДНБ) за грантової за підтримки програми «Бібліоміст» IREX/Україна, інформаційного партнерства журналу «Бібліотечний форум: історія, теорія, практика». Проект став переможцем у номінації «Найоригінальніша бібліотечна інновація року» конкурсу «Марафон непересічних бібліотечних ідей – 2013» (програма «Бібліоміст», приз – планшет Asus Google Nexus).
У 2018 році відбуватиметься вже Шоста всеукраїнська школа бібліотечного журналіста, її головний месседж – вчимося створювати якісний контент: тексти&візуалізація. В цьому учасникам допоможуть досвідчені бібліотечні журналісти: редактор проекту «Українська бібліотечна енциклопедія» Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого Лідія Поперечна; автор «Млинців щосуботи»: дайджесту новин Молодіжної секції УБА, заступник директора наукової бібліотеки Національного університету «Києво-Могилянська академія» Тетяна Борисова; майстриня креативного письма, заступник директора ОКЗ «Харківська обласна бібліотека для юнацтва» Марія Медведська. Учасників чекає творча зустріч заслуженим журналістом України Сергієм Потімковим.
Слухачі ознайомляться з жанрами універсальної журналістики, трендами у нових медіа та можливостями їх застосування у бібліотечній діяльності, візуальними тенденціями, мобільною журналістикою та мобілографією, розглянуть соціальну мережу Instagram як спосіб керування репутацією бібліотеки, опанують техніки креативного письма. Відбудеться Школа авторства, де учасники розроблять дорожню карту бібліотечного журналіста, вдосконалять мовні компетентності, розглянуть особливості журналістики&PR. Набуті знання та навички учасники застосують для створення лонгрідів на платформі Tilda.
Учасників також чекає екскурсія містом, ХДНБ ім. В. Г. Короленка та новим навчально-бібліотечним комплексом Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.
Слухачі отримають сертифікати та методичні матеріали з курсу.
Витрати на відрядження – за рахунок направляючої сторони. Для участі у Школі необхідно бути членом УБА, філій та відділень.