Блог

Допомога проекту

Якісна освіта – це ключ до безлічі можливостей. Освіта не обмежується навчанням у школі чи університеті, і наш щоденний успіх залежить від вміння вчитися самостійно. Ми прагнемо, щоб більше людей знаходили доступні можливості для навчання, тому налагоджуємо співпрацю між провайдерами освітніх послуг і тими, хто хоче навчатися.

Наша мета – за допомогою освіти долати бідність і безробіття, надавати освітні можливості соціально незахищеним верствам населення, серед яких чимало людей потребують перекваліфікації або додаткового навчання та не завжди мають ресурси для цього.

Ви можете допомогти нам відкривати можливості для таких людей, підтримавши Онлайн-платформу фінансово. Ці кошти будуть використані на те, щоб якнайбільше користувачів дізнавалися про онлайн-курси або про наявність навчальних програм у своїх регіонах.

Підтримати проект

Про що йдеться в книзі Девіда МакРейні «Ви не такі розумні»?

Про що йдеться в книзі Девіда МакРейні «Ви не такі розумні»?

«Ви не такі розумні. Чому у вас забагато друзів у Facebook? Чому ваша пам’ять — це здебільшого вигадка? І 46 інших способів, як ви обманюєте себе», — так звучить переклад повної назви книги Девіда МакРейні. Заголовок передає основний посил книжки, і її варто прочитати всім, хто хоча б раз у житті займався самообманом (тобто кожному).

48 розділів книги представляють 48 видів логічних упереджень і концепцій поведінки людського мозку: від евристики доступності до ефекту стороннього (так званого синдрому Дженовезе). Автор описує всі явища просто і зрозуміло, розвіюючи ілюзії, які ми створюємо про себе в голові.

Ми не маємо достеменного уявлення, чому діємо так чи інакше в конкретних ситуаціях, чому обираємо певні речі або маємо саме такі думки. Наші помилки в мисленні спричинені когнітивними упередженнями та логічними помилками. Але ми можемо працювати з цими упередженнями, як тільки зрозуміємо та визнаємо їх.

Наприклад, ось п’ять психологічних упереджень, з якими ми стикаємося в робочому процесі:

Ефект Даннінга-Крюгера
Упередження:
Ви впевнені, що можете передбачити, наскільки добре ви б повелися в конкретній ситуації.
Правда:
Як правило, ви досить погано оцінюєте свою компетентність та складність певних завдань.

Ілюзія контролю
Упередження:
Ви знаєте, наскільки ви контролюєте своє оточення.
Правда:
Ви часто вважаєте, що контролюєте результати. Але вони насправді досить часто є випадковими або такими, які складно прогнозувати.

Групове мислення
Упередження:
Проблеми легше вирішити, коли група людей збирається для обговорення рішень.
Правда:
Прагнення досягти консенсусу та уникнути конфліктів часто заважає прогресу.

Ефект якоря
Упередження:
Ви раціонально аналізуєте всі фактори, перш ніж робити вибір чи визначати цінність певних речей.
Правда:
Ваше перше враження закріплюється у вашій свідомості, впливаючи на подальші сприйняття та рішення.

Соціальна бездіяльність
Упередження:
Коли у командах збільшується кількість людей та завдань, ви більше працюєте і стаєте більш досконалими.
Правда:
Часто ставши частиною групи, ви, як правило, докладаєте менше зусиль, оскільки знаєте, що ваша робота буде об’єднана разом з іншими.

Джерело: телеграм-канал Flow.

Відповідальність за розміщену на платформі інформацію несуть провайдери згідно з правилами та умовами використання ресурсу

При використанні матеріалів гіперпосилання на ресурс обов’язкове

Підпишіться на розсилку

©2017 - 2023 «Learn LifeLong» - онлайн-платформа неформальної освіти в Україні. Всі права захищені.

Developed by Yevhen Kirichenko