Блог

Допомога проекту

Якісна освіта – це ключ до безлічі можливостей. Освіта не обмежується навчанням у школі чи університеті, і наш щоденний успіх залежить від вміння вчитися самостійно. Ми прагнемо, щоб більше людей знаходили доступні можливості для навчання, тому налагоджуємо співпрацю між провайдерами освітніх послуг і тими, хто хоче навчатися.

Наша мета – за допомогою освіти долати бідність і безробіття, надавати освітні можливості соціально незахищеним верствам населення, серед яких чимало людей потребують перекваліфікації або додаткового навчання та не завжди мають ресурси для цього.

Ви можете допомогти нам відкривати можливості для таких людей, підтримавши Онлайн-платформу фінансово. Ці кошти будуть використані на те, щоб якнайбільше користувачів дізнавалися про онлайн-курси або про наявність навчальних програм у своїх регіонах.

Підтримати проект

Що насамперед оцінюють роботодавці?

Що насамперед оцінюють роботодавці?

Професійний стаж, володіння іноземними мовами та наявність профільних й універсальних навичок – зрозуміло, що ці аспекти першими оцінюються у потенційного співробітника. Проте якщо ви хочете знайти роботу, то маєте знати, що цим переліком критерії HR-менеджерів не вичерпуються. Експерти grc.ua дослідили, на що ще звертають увагу роботодавці при пошуку нового співробітника.

ГОЛОВНЕ, ЩОБ ЛЮДИНА БУЛА ХОРОША

Почнемо з того, що найчастіше HR-менеджер або рекрутер оцінює не тільки і не стільки ваші професійні знання, скільки перевіряє, чи впишетеся ви в структуру компанії та колектив. Тому логічно, що після того, як потенційний роботодавець перевірить, чи підходите ви за основними критеріями (досвід і професійні навички), він буде оцінювати інші аспекти, які прямо чи опосередковано впливатимуть на якість та ефективність вашої роботи.

Так, ТОП-5 найважливіших критеріїв для учасників опитування міжнародного кадрового порталу grc.ua виглядає таким чином:

1. ОСОБИСТІСНІ ЯКОСТІ

Майже 9 з 10 роботодавців (90%), які взяли участь в опитуванні, заявили про те, що, оцінюючи кандидата, вони звертають увагу на його особистісні якості. Які саме? Залежить від вакансії та компанії. Наприклад, у вакансіях часто фігурують комунікабельність, відповідальність, мобільність, стресостійкість, уважність тощо.

2. ДОДАТКОВА ОСВІТА (КУРСИ, ТРЕНІНГИ)

Навчання протягом усього життя (lifelong learning) – must have для всіх фахівців, які хочуть бути затребуваними. І дослідження grc.ua це підтверджує. Адже абсолютна більшість роботодавців (57%) звертає увагу на проходження кандидатом додаткових курсів і тренінгів. Цікаво, ще цей критерій навіть дещо важливіший, ніж наявність вищої освіти.

3. ВИЩА ОСВІТА

Зараз часто можна почути думку, що вища освіта – радше бажаний, але не обов’язковий пункт у резюме. Наприклад, деякий час тому почали говорити про появу «нових комірців». Зокрема, про них розповідала голова IBM Джинні Рометті під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі у 2019 році. За її словами, «нові комірці» – цінні кадри з технологічного сектору. Для працевлаштування їм не потрібна формальна освіта, а от онлайн-курси та спеціальні навчальні програми для співробітників представниками цієї категорії дуже цінуються. Серед «нових комірців»: фахівці з хмарних обчислень, менеджери баз даних, кібербезпеки, дизайнери інтерфейсів та інші IT-фахівці.

Хоча згідно з опитуванням grc трохи більше половини всіх респондентів (52%) звертає увагу на наявність вищої освіти. А, наприклад, деякі роботодавці з IT-галузі говорять про те, що IT-школи чи курсів достатньо для того, щоб «увійти в IT», ставши, наприклад, «кодером». Проте стати саме інженером з таким бекграундом буде важко. Оскільки для успішної роботи у цій спеціалізації володіння методологією проведення досліджень, певний спосіб мислення, які формуються та набуваються під час здобуття профільної вищої освіти, є критично важливими.

4. ДОСВІД РОБОТИ В ІНШИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЯХ (НЕ В ТІЙ, НА ЯКУ КАНДИДАТ ПРЕТЕНДУЄ ЗАРАЗ)

Для тих, хто замислюється про перекваліфікацію та зміну професії, буде цікаво, що 47% опитаних з числа респондентів звертають увагу не тільки на профільний досвід, але й той, який не стосується напряму бажаної посади. Адже багато роботодавців розуміє, що профільний ринок завжди обмежений і кінцевий, тому є ймовірність не знайти ідеального кандидата за всіма запитами. Однак залучивши спеціаліста інших галузей та довчивши його всередині компанії, можна отримати висококласного професіонала та ідеального співробітника.

5. ВІК КАНДИДАТА

Останній критерій з ТОП-5 при оцінці кандидатів – вік. Хоча багато компаній зараз прагнуть до побудови age diversity всередині колективу (тобто до розмаїття й рівноправності всіх вікових груп), лишаються й ті, хто більше схиляється до однорідних колективів. Часто в цьому разі роботодавці керуються думкою, що таким співробітникам буде легше знайти спільну мову і, як наслідок, налагодити ефективну роботу.

А ЩЕ…

Окрім вищеназваних критеріїв, роботодавці оцінюють, чи знає кандидат іноземні мови (38%), його рекомендації з попередніх місць роботи (37%), особисту інформацію пошукача про себе, його хобі (36%). Ще чверть респондентів з великою ймовірністю перевірить сторінки пошукача у соціальних мережах. А от волонтерський досвід, який дуже популярний за кордоном, буде оцінений лише 1% роботодавців з числа опитаних.

Не досвідом єдиним цінний кандидат, або що оцінюють HR-спеціалісти

Джерело

Відповідальність за розміщену на платформі інформацію несуть провайдери згідно з правилами та умовами використання ресурсу

При використанні матеріалів гіперпосилання на ресурс обов’язкове

Підпишіться на розсилку

©2017 - 2024 «Learn LifeLong» - онлайн-платформа неформальної освіти в Україні. Всі права захищені.

Developed by Yevhen Kirichenko