Блог

Допомога проекту

Якісна освіта – це ключ до безлічі можливостей. Освіта не обмежується навчанням у школі чи університеті, і наш щоденний успіх залежить від вміння вчитися самостійно. Ми прагнемо, щоб більше людей знаходили доступні можливості для навчання, тому налагоджуємо співпрацю між провайдерами освітніх послуг і тими, хто хоче навчатися.

Наша мета – за допомогою освіти долати бідність і безробіття, надавати освітні можливості соціально незахищеним верствам населення, серед яких чимало людей потребують перекваліфікації або додаткового навчання та не завжди мають ресурси для цього.

Ви можете допомогти нам відкривати можливості для таких людей, підтримавши Онлайн-платформу фінансово. Ці кошти будуть використані на те, щоб якнайбільше користувачів дізнавалися про онлайн-курси або про наявність навчальних програм у своїх регіонах.

Підтримати проект

Що потрібно мозку для продуктивності?

Що потрібно мозку для продуктивності?

Якби ми могли отримувати повідомлення від власного мозку про те, що нам потрібно в конкретний момент зробити паазу, піти на прогулянку чи з’їсти яблуко було б дуже зручно. Проте хоч ми не можемо дізнатися, що хоче мозок в кожен конкретний момент, можна зрозуміти, що корисно для мозку загалом. Пропонуємо вам також ознайомитися із цим списком.

1. Фізичні вправи. Заняття спортом посилює приплив крові до мозку, а саме це потрібно йому, щоб підтримувати високий рівень енергії, мислити, бути креативними. Навіть короткі сплески фізичної активності покращують кровообіг.

2. Перерви. Вони потрібні для ясного мислення. Правило 20-20-20 стверджує: кожні 20 хвилин варто робити 20-секундні перерви й переводити погляд на щось на відстані 6 метрів від себе. Це допомагає розслабити м’язи очей і дати мозку перепочити. Короткий відпочинок дозволяє зменшити стрес та сприяє засвоєнню нових навичок.

3. Цілісне бачення. Мозок має бачити цілісну картинку, а не лише окремі фрагменти, щоб зберігати відчуття позитивної перспективи. Це схоже на камеру: можна налаштувати «внутрішій зум», щоб бачити лише стресові чинники, а можна дивитися на світ крізь широкоформатні лінзи. Ширше бачення дозволяє не випускати з поля зору і можливості.

4. Спілкування з собою. Це може виглядати дивно, але коли ви називаєте себе на ім’я, з’являється психологічна дистанція між вами та гнівом чи розчаруванням. Тому коли людина перебуває у стресі, це змушує її почуватися спокійніше та мислити чіткіше.

5. Усмішка. Рух м’язів обличчя, що відтворює усмішку, може підманути мозок: він стимулює миндалеподібне тіло (амигдалу) – емоційний центр мозку. Так вивільняються нейромедіатори, що викликають позитивний стан. Тож у навіть у суперечливий момент людина зможе подивитися на світ більш позитивно.

6. Майндфулнес. Вчені кажуть, що для підтримки емоційного благополуччя майндфулнес є одним із найефективніших способів. А основними інструментами є медитація та усвідомлене дихання. 12-хвилинна щоденна медитація корелює зі зменшенням ризиків, пов’язаних із хворобою Альцгеймера, та покращенням когнітивних показників. А глибоке вдихання через ніс, видихання через рот і зосередження уваги на кожному вдиху та видиху може допомогти нам залишатися зосередженими під час виконання рутинних завдань.

7. «Перепрошивка». Мозок має здатність змінювати власну структуру, якщо людина впроваджує нову поведінку, коли обставини змінюються. Наприклад, якщо ви сильно тривожитесь зранку, то можете «перепрошити» себе, навмисно активуючи парасимпатичну нервову систему: медитуючи, займаючись йогою, практикуючи глибоке дихання тощо. 5-10 хвилин такої щоденної практики поступово навчать мозок зберігати спокій навіть у турбулентних обставинах.

8. Здорове харчування. Мозок використовує більше енергії, ніж будь-яка інша частина тіла. Не маючи достатньої кількості «палива», нейрони не можуть належним чином взаємодіяти, і це погіршує наші когнітивні здібності. За даними The VibrantDoc, людині потрібні омега-3 жирні кислоти для підтримки роботи мозку. А також варто вживати фрукти, зелені листові овочі, бобові та цільні зерна.

9. Соціальна активність. За даними досліджень, люди, які займаються волонтерством, відвідують навчання або бачаться з друзями принаймні один раз на тиждень, мають здоровіший мозок. Усе це зміцнює сіру речовину, запобігає втраті пам’яті та ранній деменції. Соціальна активність підтримує нашу спроможність розпізнавати знайомі обличчя та емоції інших, приймати рішення та відчувати себе винагородженими за приналежність до групи.

10. Сон. Навіть коли людина спить, її мозок може діяти. Зокрема, ухвалювати рішення, обдумувати альтернативи, нівелювати стресові чинники, щоб захистити організм. Однак не постійно. Ми досі не знаємо усіх функцій, які виконує сон для мозку, проте одна з відомих – це очищення. Це відбувається під час глибокого сну: спинномозкова рідина «омиває» його, прибираючи токсичні білки. Вчені вважають, що саме це може пояснити, чому тварини мають спати (хоча це робить їх беззахисними).

Створено на основі перекладу статті If Your Brain Could Speak, It Would Request 10 Things For Career Success.

Відповідальність за розміщену на платформі інформацію несуть провайдери згідно з правилами та умовами використання ресурсу

При використанні матеріалів гіперпосилання на ресурс обов’язкове

Підпишіться на розсилку

©2017 - 2023 «Learn LifeLong» - онлайн-платформа неформальної освіти в Україні. Всі права захищені.

Developed by Yevhen Kirichenko