У цій публікації розглянемо книгу «Нейрофітнес» авторства Рахула Джандіала – відомого американського нейрохірурга. У цій книзі автор ділиться експертними знаннями в таких галузях, як хірургія, анатомія мозку, свідома психічна діяльність. Завдяки їй ви дізнаєтеся про останні відкриття сучасної науки про мозок, а також довідаєтеся, як надовго зберегти свої когнітивні функції.
Джандіал розповідає, як досягати успіхів і показувати кращі результати на роботі і в навчанні, ефективно працювати під тиском, покращувати пам’ять, контролювати стрес та емоції, зменшувати біль, переходити до здорового раціону та розкривати креативність.
Наводимо кілька порад із книги.
Вивчайте іноземну мову. Так ви покращуєте увагу, прокачуєте навички вчитися та захищаєте себе від деменції.
«Постійно задіяні нейрони зазвичай здорові і благополучні, на відміну від нероб, які чахнуть і в’януть, коли у них немає необхідності виконувати завдання».
Вправа, як розвинути креативність «Блукаючий розум».
Вона стимулює творчу уяву. Що далі йдуть наші думки, тим ясніше видно на МРТ-дослідженнях зв’язок між віддаленими ділянками мозку. Проводьте час без зовнішніх стимулів у вигляді гаджетів або бесід – нехай ваші думки вільно перескакують з однієї на іншу, дозвольте собі понудьгувати або пофантазувати.
Медитуйте.
«Медитація – величезне благо не тільки в духовному і психологічному плані. Уважне дихання (в нейробіології його називають довільним ритмічним диханням) покращує саму структуру, фізіологію і функції вашого мозку».
Вибудовуйте нейропластичність. Це здатність мозку адаптуватися навіть до екстремальних умов та відновлюватися після пошкоджень. Тож тренуйте мозок навіть про всяк випадок. Це можна робити різними способами. Наприклад, почніть писати іншою рукою, вчіться грати на музичних інструментах, намагайтеся ходити без карти малознайомими вулицями.
Практикуйте ці вправи, і нехай ваш мозок буде завжди у тонусі!
Джерело