Блог

Допомога проекту

Якісна освіта – це ключ до безлічі можливостей. Освіта не обмежується навчанням у школі чи університеті, і наш щоденний успіх залежить від вміння вчитися самостійно. Ми прагнемо, щоб більше людей знаходили доступні можливості для навчання, тому налагоджуємо співпрацю між провайдерами освітніх послуг і тими, хто хоче навчатися.

Наша мета – за допомогою освіти долати бідність і безробіття, надавати освітні можливості соціально незахищеним верствам населення, серед яких чимало людей потребують перекваліфікації або додаткового навчання та не завжди мають ресурси для цього.

Ви можете допомогти нам відкривати можливості для таких людей, підтримавши Онлайн-платформу фінансово. Ці кошти будуть використані на те, щоб якнайбільше користувачів дізнавалися про онлайн-курси або про наявність навчальних програм у своїх регіонах.

Підтримати проект

Що слід знати про тайм-менеджмент, коли працюєш віддалено

Що слід знати про тайм-менеджмент, коли працюєш віддалено

Щоб не піддаватись паніці, а ставати кращими та ефективнішими у своїй роботі, слід застосовувати підходи тайм-менеджменту. Особливо вони актуальні при дистанційній або надомній зайнятості. Адже у таких умовах набагато легше відволіктись, змістити строки виконання задач та змішати робочі та особисті справи. Пропонуємо добірку порад від команди grc.ua.

Одна з популярних формул планування робочого дня 60:20:20. Вона складається з 60% робочого часу (плановане виконання основних завдань та функцій), 20% часу на творчість, самоорганізацію чи відпочинок та ще 20% резервного часу на незаплановані та термінові задачі.

Почнемо з основної частини – робочого часу. Як краще розпланувати 60% свого дня?

1. В розрізі тижня плануйте важливі заходи

Наприклад, на наступному тижні у вас має відбутись конференц-кол з керівником вашого департаменту чи підрозділу. Сама зустріч має бути тривалістю 30 хвилин. Плюс додайте сюди ще мінімум 5 хвилин на підготовку (або більше, якщо, наприклад, ви маєте презентувати результати своєї роботи або новий проєкт, а не просто обговорити поточні справи). Та й радимо додати ще додаткові 15 хвилин. Тому що рідко коли такі зустрічі повністю вписуються в таймінг.

Цей підхід варто застосовувати і для планування домашніх та особистих справ. Якщо ви маєте відвідати родичів або у вас заплановані тренування тричі на тиждень, занесіть ці справи у свій щоденник. Не забутьте врахувати час на дорогу та підготовку (наприклад, щоб перевдягнутись та прийняти душ після заняття спортом).

2. Плануйте справи схематично блоками.

Краще робити це напередодні ввечері. Наприклад, з 9:00 до 12:00 – дзвінки клієнтам, з 13:00 до 15:00 – робота з поточною документацією, а з 16:00 до 18:00 – робота над майбутніми проєктами та опрацювання нових ідей. Зрозуміло, що часові рамки цих блоків можуть зміщатись, але бажано, щоб не більше, ніж на 30 хвилин.

Тут важливо робити певні справи в один і той самий час та враховувати індивідуальні особливості та біоритми. Жайворонкам краще планувати найважчі завдання на першу половину дня, а совам – відвести для цього другу.

3. Всередині блоків залиште час на незаплановані справи та / чи відпочинок

Основні справи мають бути базою вашого планування та головною складовою блоків. А далі ви можете відвести час в них для другорядних справ (або незапланованих) або на відпочинок. Пам’ятайте, що і на те, і на те ми можемо витрати по 20% свого часу.

Взагалі, між справами корисно переключатись. Зробили одне завдання з блоку? Приділіть 10 хвилин фізичним вправами. Завершили повністю блок? Почитайте книгу перед тим, як перейти до наступного.

Як ще можна планувати день?

Якщо вам не до вподоби формула 60:20:20, можна скористатись іншими системами тайм-менеджменту:

Метод Айві Лі

Суть методу в тому, що в кінці робочого дня ви плануєте 6 головних справ на завтра та розташовуєте їх за ступенем важливості – від найбільш до найменш важливого. На наступний день ви беретеся за виконання першого в списку завдання, а незавершені справи переносите на наступний день. Цей метод досить зручний, проте не підходить тим, у кого часто з’являються незаплановані задачі.

GTD – Getting Things Done

Автор цієї методики вважає, що не потрібно розділяти завдання на важливі і неважливі. Адже врешті-решт ви маєте виконати їх всі. Тому, як тільки завдання поступило, запишіть його та виконайте одразу, коли буде час. Тут важливо чітко описати задачу. Не просто «зробити презентацію», а «намалювати графіки, підібрати цитати, підготувати ілюстрації, обрати та отформатувати шаблон для оформлення».

Техніка Pomodoro

Досить простий і зрозумілий метод: 25 хвилин активно працюємо, 5 хвилин відпочиваємо, після 4 періодів роботи робимо довгу перерву на 20 хвилин. Таке чергування роботи і відпочинку допоможе уникнути втоми та підтримувати високу працездатність. Проте тут важливо виконувати тільки робочі завдання у відповідні відрізки, чітко лімітувати періоди відпочинку та не відводити на них більше часу, ніж задумано.

Отже, технік по роботі з упорядкуванням свого часу досить багато. І ви можете обрати ту, яка більше відповідає вашій професії та ритму життя. Головне – ваше бажання ефективніше планувати свій день.

Джерело

Відповідальність за розміщену на платформі інформацію несуть провайдери згідно з правилами та умовами використання ресурсу

При використанні матеріалів гіперпосилання на ресурс обов’язкове

Підпишіться на розсилку

©2017 - 2023 «Learn LifeLong» - онлайн-платформа неформальної освіти в Україні. Всі права захищені.

Developed by Yevhen Kirichenko