Блог

Допомога проекту

Якісна освіта – це ключ до безлічі можливостей. Освіта не обмежується навчанням у школі чи університеті, і наш щоденний успіх залежить від вміння вчитися самостійно. Ми прагнемо, щоб більше людей знаходили доступні можливості для навчання, тому налагоджуємо співпрацю між провайдерами освітніх послуг і тими, хто хоче навчатися.

Наша мета – за допомогою освіти долати бідність і безробіття, надавати освітні можливості соціально незахищеним верствам населення, серед яких чимало людей потребують перекваліфікації або додаткового навчання та не завжди мають ресурси для цього.

Ви можете допомогти нам відкривати можливості для таких людей, підтримавши Онлайн-платформу фінансово. Ці кошти будуть використані на те, щоб якнайбільше користувачів дізнавалися про онлайн-курси або про наявність навчальних програм у своїх регіонах.

Підтримати проект

Що таке модель STAR і як вона допомагає під час працевлаштування?

Що таке модель STAR і як вона допомагає під час працевлаштування?

АЛГОРИТМ ПОШУКУ РОБОТИ

Якщо рішення про зміну роботи було ухвалено раптово або ви взагалі опинились на ринку праці не з власної волі, то, можливо, відчуваєте розгубленість: куди бігти, кому писати, з чого почати пошук роботи? Нагадаємо, що в загальному вигляді для працевлаштування потрібно здійснити 6 кроків:

  • Крок №1. Визначити мету пошуку роботи;
  • Крок №2. Проаналізувати ринок праці та власні компетенції;
  • Крок №3. Скласти (або оновити резюме), враховуючи вашу мету та тенденції ринку;
  • Крок №4. Скласти супровідний та/чи мотиваційний лист;
  • Крок №5. Опрацювати вакансії та відгукнутись на них;
  • Крок №6. Підготуватись до співбесіди та пройти її.

Звичайно, що послідовність виконання цих кроків не завжди буде лінійною. Тобто ви можете повернутись до оновлення резюме після декількох співбесід. Адже безпосереднє спілкування з рекрутером дасть вам змогу краще зрозуміти вимоги роботодавців та їхні критерії оцінювання кандидатів. А тому ви можете захотіти по-іншому розставити акценти у вашому CV.

У цій послідовності дій саме співбесіда може викликати найбільше занепокоєння. По-перше, це фактично фінальний етап при працевлаштуванні. А по-друге, описувати свої досягнення в резюме, ретельно обдумуючи кожне слово, в спокійній обстановці – це одне. А от розповідати про них на особистій зустрічі, коли від хвилювання все може вилітати з голови, – геть інше.

Стресу додає ще той факт, що конкуренція на ринку праці України у 2020 році досить відчутно зросла. Як влучно зазначила Інна Кравченко, Executive Search консультант grc.ua, потрібно розуміти, що відгуків на вакансії зараз більше, а час рекрутерів залишився незмінним: «Тому тут має бути снайперський підхід – у вас є один шанс поцілити». І в цьому вам допоможе модель STAR.

«Зіркова» співбесіда: що таке модель STAR і чим вона допоможе у працевлаштуванні

РОЗПОВІДАЄМО ПРО СВОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ «ЗІРКОВО»

Як зазначалося вище, на співбесіді ми можемо відчувати абсолютно зрозумілий стрес. І внаслідок нього наші відповіді можуть бути хаотичними, незрозумілими, неструктурованими. А рекрутеру від таких відповідей «буде ясно, що нічого не ясно».

Уникнути цього вам може допомогти модель STAR. Використовуючи її, ви розповісте про конкретну ситуацію із вашої практики, про свою роль у ній та успіхи, яких вам вдалось досягнути. Причому зробите це структуровано та закцентуєте увагу на ключових деталях.

Модель STAR у відповідях найдоречніше застосовувати при відповідях на запитання, які починаються зі слів: «Опишіть ситуацію, коли ви…» або «Наведіть приклад…».

«Зіркова» співбесіда: що таке модель STAR і чим вона допоможе у працевлаштуванні
  • Опишіть ситуацію, коли вам доручили виконати завдання, в доцільності якого ви сумнівались.
  • Наведіть приклад, в якому ви поставили перед собою мету й успішно її досягли.
  • Розкажіть про те, як ви вийшли за межі своїх посадових обов’язків, щоб виконати завдання.
  • Розкажіть про те, як ви розставляєте пріоритети в роботі, коли на вас навалюється купа невідкладних справ.

Ваша відповідь на подібні запитання має складатись з 4 частин:

  • S – Situation – ситуація, з якою ви стикнулись. Опишіть її у загальних рисах і постарайтеся передати важливість та значущість;
  • T – Task – завдання, яке стояло перед вами;
  • A – Action – ваші дії для вирішення завдання. Розкажіть про те, що ви зробили, аби домогтися виконання поставлених завдань;
  • R – Result – результат, підсумок якого ви змогли досягти. Бажано навести конкретні результати по KPIs, використовуючи цифри («Збільшила трафік сайту на 30%», «Уклав на 20% договорів з новими клієнтами більше, ніж у середньому по відділу» тощо). Якщо ж це неможливо зробити, згадайте про емоційну оцінку або бонуси (як матеріальні, так і нематеріальні), які ви отримали за успішне виконання завдання («Був нагороджений туристичною поїздкою», «Отримала підвищення»).

Щоб ця модель ідеально спрацювала на співбесіді, потрібно заздалегідь підготуватись. Оберіть 3-4 ситуації з вашого досвіду, які найяскравіше розкривають вашу експертність. Кожна з цих ситуацій має бути значущою, як і ваша роль у ній. Наприклад, розкажіть про те, як ваш відділ не встигав виконати місячний план продажів, а ви змогли укласти договір з новим клієнтом і тим самим досягнути поставлених KPIs. Повірте, те, що ви продумаєте такі ситуації заздалегідь, зіграє вам дуже хорошу службу на самій співбесіді.

Джерело: grc.ua

Відповідальність за розміщену на платформі інформацію несуть провайдери згідно з правилами та умовами використання ресурсу

При використанні матеріалів гіперпосилання на ресурс обов’язкове

Підпишіться на розсилку

©2017 - 2023 «Learn LifeLong» - онлайн-платформа неформальної освіти в Україні. Всі права захищені.

Developed by Yevhen Kirichenko