Часто можна почути фразу, що планування ‒ це половина успіху. І це дійсно так, якщо навчитися організовувати час відповідно до своїх пріоритетів. Система організації часу Бенджаміна Франкліна підтверджує це правило. У юності він розробив таку систему і користувався нею протягом усього життя. Її ще називають «пірамідою продуктивності». Розглянемо, з чого вона складається.
Життєві цінності
В основі цієї системи ‒ ключові життєві цінності. Це моральні орієнтири у вирішенні різних справ. Франклін називав їх чеснотами. А для себе він виділяв 13 таких чеснот. Серед них були любов до порядку, рішучість і працьовитість.Також Франклін завів спеціальний записник, де фіксував свої життєві принципи. Кожну сторінку він ділив на 7 стовпців, що відповідали дням тижня. Потім проводив 13 горизонтальних ліній (за кількістю чеснот). Так щодня він фокусувався на одній із чеснот, а вечорами відзначав промахи, допущені на шляху до «моральної досконалості».
Глобальна ціль
Цей крок базується на попередній сходинці та відповідає на питання «Чого я хочу досягти до конкретного віку?» Наприклад, вашою ціллю може бути повна самореалізація в професії чи створення продукту, що полегшить життя багатьох людей.
Генеральний план
Для досягнення глобальної цілі потрібен генеральний план ‒ це покрокова інструкція про те, як дійти до мети.
Довгострокові і короткострокові плани
За головним планом слідують довгостроковий (на кілька років) та короткостроковий план. Вершина піраміди ‒ це плани на день.
Як слідувати цій методиці?
Записуйте, що ви робите протягом тижня кожного дня. Сформулюйте ваші життєві цінності та глобальну мету. Складіть покроковий план досягнення цієї мети ‒ на кілька років, рік, місяць і день. Порівняйте те, що вийшло, з вашими записами про щоденні дії. Скільки справ і завдань, які ви виконуєте щодня, допоможуть досягти глобальної мети? Що більше збігів ‒ то краще. Якщо збігів немає або дуже мало ‒ подумайте, як узгодити ваші щоденні плани та глобальну ціль. Надалі робіть саме те, що приведе вас до успіху.Так, маєте можливість протестувати, як ваші цінності впливатимуть на подальшу роботу та продуктивність.