Блог

Допомога проекту

Якісна освіта – це ключ до безлічі можливостей. Освіта не обмежується навчанням у школі чи університеті, і наш щоденний успіх залежить від вміння вчитися самостійно. Ми прагнемо, щоб більше людей знаходили доступні можливості для навчання, тому налагоджуємо співпрацю між провайдерами освітніх послуг і тими, хто хоче навчатися.

Наша мета – за допомогою освіти долати бідність і безробіття, надавати освітні можливості соціально незахищеним верствам населення, серед яких чимало людей потребують перекваліфікації або додаткового навчання та не завжди мають ресурси для цього.

Ви можете допомогти нам відкривати можливості для таких людей, підтримавши Онлайн-платформу фінансово. Ці кошти будуть використані на те, щоб якнайбільше користувачів дізнавалися про онлайн-курси або про наявність навчальних програм у своїх регіонах.

Підтримати проект

Сучасний тренд в освітньому просторі або 10 причин навчатися впродовж життя

Сучасний тренд в освітньому просторі або 10 причин навчатися впродовж життя

 

Стрімко зростаюча глобалізація та розвиток технологій є причиною того, що людині необхідно максимально збільшити свою здатність до навчання, оскільки навчання є основою для постійного вдосконалення та адаптації до змін. Цьому також сприяє розширення архітектури освітнього простору, створення умов та можливостей для залученості до навчального процесу.

1 Уміння. Щоб якісно виконувати будь-який вид роботи та бути спеціалістом у своїй сфері діяльності, ви повинні  кожного дня навчатися новим речам, отримувати новий досвід. Завдяки новим знанням ви зможете знайти більш раціональні підходи у вирішенні складних питань.

2 Мета і шлях. Одним з термінів, який використовувався впродовж останніх кількох десятиліть при визначенні цілей, є “кар’єрна готовність”. Це поняття  означає розвиток наполегливості, розумового мислення та інші соціально-емоційні навички. У своїй основі – віра в те, що ми всі можемо продовжувати вчитися і розвиватися впродовж  нашого життя.

3 Задоволення життям. Для людини є важливим задовольняти свої пристрасті та інтереси поза роботою. Це може бути певне хобі або проведення часу за певним заняттям. Навчання в цьому напрямку, відвідування курсів чи майстер-класів приносить і задоволення, і користь.

4 Працездатність. В середньому людина змінює роботу 10-12 разів впродовж своєї кар’єри. Провайдери освітніх послуг та роботодавці адаптуються до таких змін та пропонують безліч курсів у сфері підвищення кваліфікації, програм підготовки та працевлаштування.

5 Економічний імператив. Тісно пов’язане з працездатністю, навчання стає економічним імперативом. Розвиток технологій вимагає більш міцних і постійних зв’язків між освітою та зайнятістю. Навчайся, щоб бути висококваліфікованим спеціалістом на ринку праці.

6 Лідерство. Генеральний директор компанії Tesla Ілон Маск має ступінь магістра в таких галузях як програмне забезпечення, енергетика, транспорт і космічний простір. Він поділився секретами, які зміцнюють його керівництво – стань експертом та вдосконалюй навички обміну знаннями, тоді ти завжди зможеш допомогти та навчити людину чомусь новому.

7 Трансфер знань. На робочому місці чи вдома під час спілкування ми ділимося з оточуючими своїми ідеями, враженнями, настановами. Все, що нам необхідно, – навчитися передавати та сприймати корисні знання, досвід та слушні поради.

8 Соціальна обізнаність та перспектива. Щоб взаємодіяти з іншими людьми, підвищити свою соціальну обізнаність і будувати відносини у суспільстві, нам необхідно дослухатися до думок та ідей, які відрізняються від наших. Це має вирішальне значення не тільки для добрих відносин у певній групі людей, а й для розвитку суспільства в цілому.

9 Практичність. Ми живемо в час, коли можна полагодити будь-що в домі, просто переглянувши відео на YouTube. Це доступне навчання в будь-який час і в будь-якому місці створює так звану культуру зроби це сам” (do it yourself), яка дозволяє людям швидко отримати теоретичні та практичні знання для задоволення їх потреб.

10 Довговічність. Дослідження в галузі охорони здоров’я показали, що навчання впродовж усього життя є одним із найкращих способів для людей похилого віку залишатися здоровими. Постійна розумова активність допомагає жити довше та почувати себе краще.

Ресурси

Незалежно від того, з чого ви хочете почати, джерела підтримки навчання є безмежними. Ось декілька ідей для початку.

 • Щоденне життя (громада, діти, робота тощо)
 • Люди навколо вас – задавайте питання. Весь час.
 • Місця (музеї, парки, природа, буквально будь-яке місце)
 • Інтернет (ви можете отримати доступ майже до всього через пошук Google)
 • Література та книги
 • Інтернет-заняття та відео на YouTube
 • Університети та громадські коледжі
 • Стажування та курси

Поради щодо початку роботи

 • Будьте відкриті для можливостей навколо вас
 • Підвищуйте рівень обізнаності про те, що вас цікавить
 • Почніть з малого і ви досягнете успіху
 • Не бійтесь провалу
 • Прослухайте серію лекцій TED щодо навчання впродовж усього життя
 • Запитуйте більше

Матеріал підготувала
Катерина Мельник

Відповідальність за розміщену на платформі інформацію несуть провайдери згідно з правилами та умовами використання ресурсу

При використанні матеріалів гіперпосилання на ресурс обов’язкове

Підпишіться на розсилку

©2017 - 2023 «Learn LifeLong» - онлайн-платформа неформальної освіти в Україні. Всі права захищені.

Developed by Yevhen Kirichenko