Успіх компанії значною мірою залежить від її лідерів і того, як вони діятимуть в період карантину. Нижче даю декілька корисних порад.
1. Зберігай свій спокій та позитив
Як лідер, ти маєш бути голосом раціональності та спокою для своєї команди. Для створення атмосфери безпеки важливо емпатувати, виражати повагу та розуміння. Приділяй більше часу на комунікації з командою, підтримуй словом та підбадьорюй, уникай критикування. Робота твоєї команди, найімовірніше не буде на 100% продуктивною зараз, але ти можеш своєю підтримкою і стабільністю допомогти кожному працювати максимально ефективно, наскільки це можливо в даний період.
2. Розумій себе та будь прикладом
Робота з дому може стати для когось великою зміною. Кожен може відчувати суміш таких почуттів як самотність, ізоляція, стрес, розпач, нерозуміння, демотивованість, а з іншої сторони – полегшення, розслабленість, енергію чи продуктивність. І такий каламбур – це нормально. Будь-яка зміна потребує часу для того аби призвичаїтись до неї, тому не варта бути надто строгим до себе. Проси про допомогу, якщо вона потрібна.
3. Заохочуй дбати про себе та працювати за збалансованим робочим графіком
У ситуації, коли більшість речей ми не можемо контролювати, є точно одне, що можемо – те, як ми дбаємо про себе самих.
Нагадуй своїм працівникам, що вони мають мати чітко визначенні години початку та завершення робочого дня (навіть вдома, навіть якщо вони гнучкі). Заохочуй своїх колег виділяти достатньо часу на сон, спорт і загалом речі, які заспокоюють, приносять задоволення їхньому серцю, тілу, душі та розуму.
4. Щоденно спілкуйся з командою
Коли ти в офісі, то можна спонтанно взаємодіяти, спілкуватись з колегами. Але коли ми всі працюємо віддалено, взаємодію треба планувати намірено і заздалегідь.
Зберігайте свої звички, як от наприклад, звичку перекинутись слівцем з колегою перед великим мітінгом. Організуй віртуальні командні зустрічі. Чому б не пообідати чи попити кави разом використовуючи такі інструменти, як Skype, Zoom, Microsoft Teams тощо?
Не дозволяй людям роботи припущення щодо того, що не до кінця зрозуміло, а намагайся давати відповідь на такі питання заздалегідь. Краще мати надлишок комунікації, ніж непевність та відкриті питання, на які ти легко можеш дати відповідь.
Говори про зміни в організації та ззовні з командою, дізнайся про їхні очікування. Оскільки ситуація постійно змінюється, обговорюй це з командою, обговорюйте пріоритети в роботі відповідно до ситуації.
5. Питай feedback
Проси команду про регулярний фідбек щодо ситуації. Стеж за тим, що при віддаленій роботі вдається краще, легше, а що навпаки. Знаючи це ти можеш зробити відповідні зміни для покращення роботи.
Джерело – IT HR Club Lviv