Блог

Допомога проекту

Якісна освіта – це ключ до безлічі можливостей. Освіта не обмежується навчанням у школі чи університеті, і наш щоденний успіх залежить від вміння вчитися самостійно. Ми прагнемо, щоб більше людей знаходили доступні можливості для навчання, тому налагоджуємо співпрацю між провайдерами освітніх послуг і тими, хто хоче навчатися.

Наша мета – за допомогою освіти долати бідність і безробіття, надавати освітні можливості соціально незахищеним верствам населення, серед яких чимало людей потребують перекваліфікації або додаткового навчання та не завжди мають ресурси для цього.

Ви можете допомогти нам відкривати можливості для таких людей, підтримавши Онлайн-платформу фінансово. Ці кошти будуть використані на те, щоб якнайбільше користувачів дізнавалися про онлайн-курси або про наявність навчальних програм у своїх регіонах.

Підтримати проект

Як навчитися приймати рішення швидше?

Як навчитися приймати рішення швидше?

Для того, щоб приймати рішення швидше і більш зважено, можна скористатися картою ризиків. Вона включає необхідну інформацію про те, як сумніви впливають на можливі варіанти.

Щоб розробити свою карту, треба відповісти на чотири питання:
1. У чому сумніви?
2. Які їхні можливі наслідки?
3. Яка ймовірність цих наслідків?
4. Які результати наслідків?
Усі відповіді запишіть у вигляді таблиці.

Як її заповнювати?

Коли починаєте виписувати сумніви, вкажіть усі такі, що виникають щодо цілі чи завдання. Потім розглядайте сумніви один за одним, аналізуючи, наскільки наслідки критичні для прийняття рішення. Якщо сумнівів занадто багато, викресліть всі з найменшою ймовірністю.

Переходимо до наслідків. Їх найкраще описувати конкретно. Це можуть бути числові значення або створена вами шкала оцінки. Наприклад, кожному сумніву виставіть бал від «зовсім не критично» до «дуже небезпечно».

Щоб визначити ймовірність, оцініть дані з трьох боків. З точки зору власного досвіду, проаналізуйте всю доступну інформацію, наприклад, знайдіть схожі кейси та спитайте експертів (можливо, ваших більш досвідчених колег).

Опишіть результати якомога детальніше, щоб вибір був обдуманим. Залежно від складності прийнятого рішення ви можете описати результат простими словами (“навряд чи”, “нормально” або “не вартує витрачених сил”), висловити в якісних характеристиках (“буде весело”, “занадто дорого”) або порахувати в цифрах.

Якщо вам все ще важко прийняти рішення, розширте таблицю до “дерева рішень”. Воно являє собою ієрархічну деревоподібну структуру, що складається з правила виду “Якщо …, то …”. Ви вибудовуєте ієрархію, алгоритм. Починаєте з одного питання, яке потрібно вирішити, і від нього будуєте розгалуження. З одного боку – те, що може відбутися і вас це влаштовує, з іншого – те, що не влаштовує. І так можете продовжувати, поки не розпишете усі можливі варіанти подій.

Джерело

Відповідальність за розміщену на платформі інформацію несуть провайдери згідно з правилами та умовами використання ресурсу

При використанні матеріалів гіперпосилання на ресурс обов’язкове

Підпишіться на розсилку

©2017 - 2024 «Learn LifeLong» - онлайн-платформа неформальної освіти в Україні. Всі права захищені.

Developed by Yevhen Kirichenko