Кожен із нас навчається протягом життя. Іноді ми вчимося цілеспрямовано, а іноді засвоюємо нову інформацію під час спілкування з іншими людьми чи коли виконуємо певні завдання. В кожному разі, навчання нас розвиває. Воно допомагає сформувати нові навички, як-от програмування чи вміння виступати перед публікою, опанувати нові види діяльності (музика, спорт) або технології. Вміння вчитися протягом життя сприяє професійному та особистісному зростанню. Якщо привчити себе вчитися систематично, можна отримати чимало переваг у житті.
У цьому матеріалі поділимося порадами про те, як зробити постійне навчання частиною свого життя швидко та ефективно.
Ось перелік порад, підібраних на основі джерела.
Зрозумійте, що вам цікаво та які ваші цілі
У навчанні важлива мотивація. Для чого ви хочете вчитися? Щоб досягнути кращих професійних результатів? Щоб поглибити свої знання у цікавій для вас сфері? Щоб спілкуватися іноземною мовою в новому середовищі? Що чіткіше ви будете розуміти свою ціль, тим більша ймовірність, що досягнете її.
Зробіть план того, що б ви хотіли вивчити
Тепер, коли ви знаєте свою ціль, час докладно прописати, чого хотіли б досягнути у фіналі. Якщо це вивчення мови, подумайте, на якому рівні ви хотіли б її розуміти, на які теми спілкуватися, який рівень усної та писемної компетенції хотіли б мати. Детальне розуміння цілі допоможе вам правильно спланувати роботу та підібрати навчальні матеріали.
Підготуйте ресурси для навчання
Як у будь-якій справі, у навчанні буває важко почати. У цьому випадку допомагає прийом “почати з малого”. Так, коли ви вже поділили свою ціль на низку дрібніших, оберіть одну з цих менших цілей та почніть працювати над нею. Наприклад, у вивченні мов це може бути один граматичний розділ, як-от минулий час або розділ лексики про подорожі. Обрали? Тепер підберіть ресурси, які допоможуть вам вивчити цю тему. Погугліть та складіть список найбільш відповідних ресурсів.
Також подумайте про те, як будете навчатися. Через класичне опрацювання підручників? Інтерактивно, в ігровому форматі? Залучите до навчання викладача? У випадку з мовою, влаштуєте розмовний клуб зі знайомими? Врахуйте свої побажання та особливості, щоб зробити процес навчання для себе справді ефективним і зручним.
Знайдіть час для навчання
Навчання потребує часових і розумових ресурсів. Визначте, скільки часу та енергії ви готові інвестувати в навчання. Для цього також пригадайте свою головну ціль – що хочете отримати в результаті. Скільки часу ви готові приділити на досягнення своєї цілі? Годину на день? 20 хвилин? Чи підходить вам таке навантаження у довгостроковій перспективі? Врахуйте свою зайнятість, важливість інших завдань та оцінюйте свої ресурси реалістично.
Зобов’яжіть себе вчитися та дотримуйтеся цього зобов’язання
Отже, ви знаєте, для чого вам потрібне навчання та готові присвячувати йому свої зусилля. Ви на правильному шляху. Головне – не сходити з цього шляху та регулярно працювати. І коли вам важко, хочеться опустити руки – пригадуйте, для чого вам усе це треба та як навчання збагатить ваше життя.