Блог

Допомога проекту

Якісна освіта – це ключ до безлічі можливостей. Освіта не обмежується навчанням у школі чи університеті, і наш щоденний успіх залежить від вміння вчитися самостійно. Ми прагнемо, щоб більше людей знаходили доступні можливості для навчання, тому налагоджуємо співпрацю між провайдерами освітніх послуг і тими, хто хоче навчатися.

Наша мета – за допомогою освіти долати бідність і безробіття, надавати освітні можливості соціально незахищеним верствам населення, серед яких чимало людей потребують перекваліфікації або додаткового навчання та не завжди мають ресурси для цього.

Ви можете допомогти нам відкривати можливості для таких людей, підтримавши Онлайн-платформу фінансово. Ці кошти будуть використані на те, щоб якнайбільше користувачів дізнавалися про онлайн-курси або про наявність навчальних програм у своїх регіонах.

Підтримати проект

Як організувати себе на самостійне навчання впродовж життя?

Як організувати себе на самостійне навчання впродовж життя?

Кожен із нас навчається протягом життя. Іноді ми вчимося цілеспрямовано, а іноді засвоюємо нову інформацію під час спілкування з іншими людьми чи коли виконуємо певні завдання. В кожному разі, навчання нас розвиває. Воно допомагає сформувати нові навички, як-от програмування чи вміння виступати перед публікою, опанувати нові види діяльності (музика, спорт) або технології. Вміння вчитися протягом життя сприяє професійному та особистісному зростанню. Якщо привчити себе вчитися систематично, можна отримати чимало переваг у житті. 

У цьому матеріалі поділимося порадами про те, як зробити постійне навчання частиною свого життя швидко та ефективно.

Ось перелік порад, підібраних на основі джерела.

Зрозумійте, що вам цікаво та які ваші цілі

У навчанні важлива мотивація. Для чого ви хочете вчитися? Щоб досягнути кращих професійних результатів? Щоб поглибити свої знання у цікавій для вас сфері? Щоб спілкуватися іноземною мовою в новому середовищі? Що чіткіше ви будете розуміти свою ціль, тим більша ймовірність, що досягнете її.

Зробіть план того, що б ви хотіли вивчити 

Тепер, коли ви знаєте свою ціль, час докладно прописати, чого хотіли б досягнути у фіналі. Якщо це вивчення мови, подумайте, на якому рівні ви хотіли б її розуміти, на які теми спілкуватися, який рівень усної та писемної компетенції хотіли б мати. Детальне розуміння цілі допоможе вам правильно спланувати роботу та підібрати навчальні матеріали.

Підготуйте ресурси для навчання

Як у будь-якій справі, у навчанні буває важко почати. У цьому випадку допомагає прийом “почати з малого”. Так, коли ви вже поділили свою ціль на низку дрібніших, оберіть одну з цих менших цілей та почніть працювати над нею. Наприклад, у вивченні мов це може бути один граматичний розділ, як-от минулий час або розділ лексики про подорожі. Обрали? Тепер підберіть ресурси, які допоможуть вам вивчити цю тему. Погугліть та складіть список найбільш відповідних ресурсів.

Також подумайте про те, як будете навчатися. Через класичне опрацювання підручників? Інтерактивно, в ігровому форматі? Залучите до навчання викладача? У випадку з мовою, влаштуєте розмовний клуб зі знайомими? Врахуйте свої побажання та особливості, щоб зробити процес навчання для себе справді ефективним і зручним.

Знайдіть час для навчання

Навчання потребує часових і розумових ресурсів. Визначте, скільки часу та енергії ви готові інвестувати в навчання. Для цього також пригадайте свою головну ціль – що хочете отримати в результаті. Скільки часу ви готові приділити на досягнення своєї цілі? Годину на день? 20 хвилин? Чи підходить вам таке навантаження у довгостроковій перспективі? Врахуйте свою зайнятість, важливість інших завдань та оцінюйте свої ресурси реалістично.

Зобов’яжіть себе вчитися та дотримуйтеся цього зобов’язання

Отже, ви знаєте, для чого вам потрібне навчання та готові присвячувати йому свої зусилля. Ви на правильному шляху. Головне – не сходити з цього шляху та регулярно працювати. І коли вам важко, хочеться опустити руки – пригадуйте, для чого вам усе це треба та як навчання збагатить ваше життя.

Відповідальність за розміщену на платформі інформацію несуть провайдери згідно з правилами та умовами використання ресурсу

При використанні матеріалів гіперпосилання на ресурс обов’язкове

Підпишіться на розсилку

©2017 - 2023 «Learn LifeLong» - онлайн-платформа неформальної освіти в Україні. Всі права захищені.

Developed by Yevhen Kirichenko