Блог

Допомога проекту

Якісна освіта – це ключ до безлічі можливостей. Освіта не обмежується навчанням у школі чи університеті, і наш щоденний успіх залежить від вміння вчитися самостійно. Ми прагнемо, щоб більше людей знаходили доступні можливості для навчання, тому налагоджуємо співпрацю між провайдерами освітніх послуг і тими, хто хоче навчатися.

Наша мета – за допомогою освіти долати бідність і безробіття, надавати освітні можливості соціально незахищеним верствам населення, серед яких чимало людей потребують перекваліфікації або додаткового навчання та не завжди мають ресурси для цього.

Ви можете допомогти нам відкривати можливості для таких людей, підтримавши Онлайн-платформу фінансово. Ці кошти будуть використані на те, щоб якнайбільше користувачів дізнавалися про онлайн-курси або про наявність навчальних програм у своїх регіонах.

Підтримати проект

Як підкорити будь-яку вершину: поради науковців

Як підкорити будь-яку вершину: поради науковців

Сьогодні ми спростуємо феномен надзвичайних природних здібностей. Адже як стверджують автори книжки “Шлях до вершини” Андерс Ерікссон і Роберт Пул — вірити у вроджений талант шкідливо. Це нам лише заважає.

Андерс Ерікссон

Андерс Ерікссон — психолог, упродовж всього свого професійного життя він вивчав феномен надзвичайних здібностей. Разом з Робертом Пулом, письменником та журналістом, вони розвінчують три найпоширеніші міфи про здібності й талант людини. 


Перший міф: наші здібності передаються генетично

Автори переконують, що за правильної стратегії навчання можливо підкорити чи не будь-яку сферу, а головне у будь-якому віці. Забудьте фрази на кшталт: «у мене немає хисту до математики/музики/малювання чи плавання». Ви спробували навчитися це робити?

Другий міф: що більше часу ви займаєтеся якоюсь справою, то краще її робите

Виконувати одне й те саме упродовж тривалого часу — це автоматизм і аж ніяк не вдосконалення. Автори аналізують дослідження Гарвардської медичної школи та для прикладу наводять порівняння якості лікування досвідченими лікарями та лікарями-ординаторами. Доведено, що старші за віком лікарі демонструють слабші знання і надають гірші медичні послуги, порівнюючи з молодими спеціалістами.

Третій міф: ваш успіх залежить від ваших старань

Не доведено, що більші старання приводять до кращого результату. До того ж існують і незалежні від вас чинники, які впливають на перебіг процесу. Надмірні старання на тренуванні можуть призвести до травми, а погодні умови не дадуть пілоту злетіти, як би він не хотів. Шлях до професіоналізму лежить через якісні, а не кількісні спроби підкорити вершину.

Розвінчання міфів тягне за собою потрясіння та зміну наших стереотипних уявлень. Наприклад, факт того, що здатність організму до розумової адаптації та певних фізіологічних змін не завершується у 21 рік (як ми звикли думати), а триває упродовж усього життя. Тому сміливо сідайте з онуком за вивчення французької чи навчайтеся їздити на ковзанах разом із донькою.

А чи знали ви, що…?

  • Якщо у вас великий гіпокамп головного мозку, який відповідає за орієнтацію у просторі, то ви — лондонський таксист.
  • Науковці НЕ виявили залежності між показником IQ шахістів і їхнім шаховим рейтингом. Професійні гросмейстери мають такий самий інтелект та ерудицію, як і люди з аналогічним рівнем освіти.
  • Абсолютна амузія (відсутність музичного слуху) надзвичайно рідкісна.
  • Насправді Паганіні не продавав душу дияволу, а майстерно будував свої п’єси так, щоб наприкінці твір можна було завершити лише на одній струні «соль».
  • Що раніше ви опанували іноземні мови, то більше у вас сірої речовини. А що пізніше, то менше її ставатиме. Дослідники припускають, що мозок позбувається неефективних нервових клітин, щоб прискорити процес вивчення вже у зрілому віці.

Часто ми замислюємося, як відомим спортсменам і музикантам вдалося досягнути першості чи побити світові рекорди. Більшість киває головою, мовляв, у нього довгі ноги, а у неї від природи здібності до математики, а він проплив стометрівку найшвидше, бо в нього біля дому ставок. Але Андерс Ерікссон і Роберт Пул стверджують протилежне: всі ми здатні на підкорення вершин найвищого рівня. Обмежень не існує: за правильної цілеспрямованої тактики, використання адаптивності мозку та ментальним образам, ви зможете досягнути майстерності у будь-якій справі.

Найефективніший спосіб стати на стежку, що веде до професіоналізму — дотримуватися виваженої практики. Про що йдеться? Це постійна робота з тренером, це свідома і наполеглива праця, а також задання конкретних цілей і зосередження на їх досягненні.

Рекомендації Ерікссона і Пула для досягнення майстерності

знайдіть свого магістра Йоду, він стимулюватиме ваш прогрес та допоможе подолати ефект плато (стагнацію у розвитку).

На шляху до вдосконалення немає кінцевої точки, бо немає меж майстерності. Колись, 1908 року, подвійне сальто у стрибках у воду вважалося небезпечним спортивним елементом і його виконання було заборонено. Нині ж подвійне сальто — елемент початкової складності для стрибунів у воду, його з легкістю виконують 10-річні юніори.

розробіть схему тренувань, тактику і стратегію, експериментуйте зі своїм тілом та розумом

Для прикладу, один зі співавторів книжки Андерс Еріксон згадує про експеримент із запам’ятовуванням цифр зі своїм студентом Стівом Фалуном. На початку експерименту Стів міг запам’ятати лише сім цифр поспіль, та вже через 2 роки опанував перелік із 82-х довільних цифр. Все це за допомогою певної стратегії, а саме розбивання у пам’яті цифр на блоки.

постійно виходьте із зони комфорту і будьте сконцентрованими.

Пер Голмлев — чоловік, який у 69-років почав займатися карате, та поставив собі за мету до 80 років здобути чорний пояс. Змінивши свій буденний графік життя та найнявши персонального тренера, спортсмен за короткий час здобув уже зелений пояс і далі набирає обертів.

дбайте про свій фізичний стан: ведіть здоровий спосіб життя та багато відпочивайте.

Дослідження свідчать: успішніші студенти музичної академії більше сплять та мають регулярні заняття, які чергуються з перервами. Виснаження і інтенсивні тренування призводять лише до демотивації.

полюбіть свою галузь!

Досі наука ще не обґрунтувала, чому люди, які займаються однією справою багато років, упродовж десятиліть отримують задоволення від процесу і це не перетворюється на рутинну роботу. Як казав давньокитайський мислитель Конфуцій: «Оберіть собі роботу до душі — і вам не доведеться працювати жодного дня у житті».


Основна ідея: надзвичайні здібності — це лише наслідок інтенсивної й тривалої роботи. Запам’ятайте, що виважена праця — це самостійний шлях і досягнути свого Евересту можливо. Немає жодних причин відмовлятися від своїх мрій!

Джерело: Наш Формат

Відповідальність за розміщену на платформі інформацію несуть провайдери згідно з правилами та умовами використання ресурсу

При використанні матеріалів гіперпосилання на ресурс обов’язкове

Підпишіться на розсилку

©2017 - 2024 «Learn LifeLong» - онлайн-платформа неформальної освіти в Україні. Всі права захищені.

Developed by Yevhen Kirichenko