Блог

Допомога проекту

Якісна освіта – це ключ до безлічі можливостей. Освіта не обмежується навчанням у школі чи університеті, і наш щоденний успіх залежить від вміння вчитися самостійно. Ми прагнемо, щоб більше людей знаходили доступні можливості для навчання, тому налагоджуємо співпрацю між провайдерами освітніх послуг і тими, хто хоче навчатися.

Наша мета – за допомогою освіти долати бідність і безробіття, надавати освітні можливості соціально незахищеним верствам населення, серед яких чимало людей потребують перекваліфікації або додаткового навчання та не завжди мають ресурси для цього.

Ви можете допомогти нам відкривати можливості для таких людей, підтримавши Онлайн-платформу фінансово. Ці кошти будуть використані на те, щоб якнайбільше користувачів дізнавалися про онлайн-курси або про наявність навчальних програм у своїх регіонах.

Підтримати проект

Як працює метод продуктивності «Zettelkasten»?

Як працює метод продуктивності «Zettelkasten»?

У перекладі з німецької «Zettelkasten» означає «картотека». Автор методу ‒ німецький соціолог Ніклас Луман, відомий тим, що за свою кар’єру написав понад 70 книг і 250 статей. Коли його запитували про те, як він зміг опублікувати так багато, Ніклас зазвичай відповідав: «Я не вигадую все самостійно. Велика частина роботи відбувається в моєму Zettelkasten. Я зобов’язаний своєю продуктивністю саме цьому методу».

Він створив мережу зі своїх нотаток, щоб краще орієнтуватися в записах, швидше знаходити необхідну інформацію та взагалі не забувати про те, що він щось занотував. Використовуючи метод Zettelkasten, ви перетворюєте нотатки в елементи, вплетені у велику мережу ідей.

Метод може допомогти:
1. Покращити результати навчання.
2. Швидше думати.
3. Генерувати більше ідей.

Як це працює?
Щоб почати роботу над картками з нотатками, зрозумійте, де вам зручніше їх вести. Оформіть свою бібліографічну систему ‒ як називатимуться розділи, як ви будете оформлювати посилання, заведіть показник, де пропишете ключові слова та номера карток. Для зручності розтановки тегів і посилань, що будуть об’єднувати ваші ідеї, можете використовувати програми на кшталт Evernote чи Notion.

А тепер просто робіть нотатки, зберігайте або зберіть їх в одному місці у кінці дня, щоб ще раз переглянути і пропрацювати для картотеки. Кожен раз, коли ви щось читаєте, робіть замітки про зміст прочитаного. Записуйте те, що вам не хотілося б забути, або те, що, на вашу думку, ви могли б використовувати для розвитку власних ідей.

Помістіть кожну з ідей з однією або декількома пов’язаними нотатками, присвоївши їм відповідні номери. Якщо нова замітка не пов’язана безпосередньо з будь-якою іншою нотаткою, просто помістіть її за останньою, присвоївши їй номер, не пов’язаний з попередніми.

Як це було у Лумана. Якщо нова нотатка мала відношення до вже наявного запису, наприклад, коментар або виправлення, Луман додавав нову картку безпосередньо після попередньої нотатки, даючи номер, пов’язаний з початковою. Наприклад, цей номер міг виглядати так: 78а. А через слеш можна додавати номери рубрик або вказувати картки, для яких ця ідея також релевантна.

Додайте в нову замітку посилання на пов’язані замітки. І не забувайте додатково на картках вказувати теги, які підпадають під кожну ідею.

Коли нотаток накопичується кілька десятків, можна ще додати рубрики або об’єднати їх в якусь загальну тему, статтю, нотатку або пост.

Структуруйте свої записи та нехай ваші ідеї допомагають вам працювати ефективніше!

Джерело

Відповідальність за розміщену на платформі інформацію несуть провайдери згідно з правилами та умовами використання ресурсу

При використанні матеріалів гіперпосилання на ресурс обов’язкове

Підпишіться на розсилку

©2017 - 2024 «Learn LifeLong» - онлайн-платформа неформальної освіти в Україні. Всі права захищені.

Developed by Yevhen Kirichenko