Блог

Допомога проекту

Якісна освіта – це ключ до безлічі можливостей. Освіта не обмежується навчанням у школі чи університеті, і наш щоденний успіх залежить від вміння вчитися самостійно. Ми прагнемо, щоб більше людей знаходили доступні можливості для навчання, тому налагоджуємо співпрацю між провайдерами освітніх послуг і тими, хто хоче навчатися.

Наша мета – за допомогою освіти долати бідність і безробіття, надавати освітні можливості соціально незахищеним верствам населення, серед яких чимало людей потребують перекваліфікації або додаткового навчання та не завжди мають ресурси для цього.

Ви можете допомогти нам відкривати можливості для таких людей, підтримавши Онлайн-платформу фінансово. Ці кошти будуть використані на те, щоб якнайбільше користувачів дізнавалися про онлайн-курси або про наявність навчальних програм у своїх регіонах.

Підтримати проект

Як правильно ставити цілі та досягати їх?

Як правильно ставити цілі та досягати їх?

Нам властиво ставити перед собою цілі. Дехто має традицію записувати свої цілі на початку року, дехто починає відлік від початку “робочого сезону” – восени. Якщо ви хочете оновити свої цілі або поставити перед собою нові, пропонуємо скористатися пам’яткою від Деб Нобельман, дослідниці в галузі нейробіології та авторки статей на тему продуктивності, підприємництва та досягнення цілей. Оригінал статті англійською мовою за посиланням.

Далеко не всі розуміють різницю між “бажанням” та “ціллю”. І дуже небагато людей знають, як ставити цілі та успішно їх досягати. Згідно зі статистичними даними Інституту дослідження мозку (Brain Research Institute), лише 9.2% опитаних вважають, що успішно виконують свої “новорічні обіцянки”. 42% опускають руки уже в перший місяць. Якщо ви хочете заощадити певну суму, вивчити мову чи схуднути, можете зробити ці бажання цілями та успішно їх досягти. Ось перелік порад, які допоможуть вам у цьому.

Що таке ціль?

Ціль може мати багато різних значень. Але це не мрія або сподівання. “Я мрію мати власний будинок”, “я хочу дбати про своє здоров’я”, – це чудові бажання, та аж ніяк не цілі. Ціль є конкретною, вимірюваною. Якщо переформатувати ці бажання у цілі, то вони виглядатимуть так: я заощаджу 120000 гривень протягом 2 років для покупки автомобіля. Або я втрачу 3 кг протягом 2 наступних місяців. Щоб ціль справді була ціллю, треба розуміти, коли ви зможете її досягти.

Як ставити цілі? Мрійте глобально, але починайте з малого!

Один з найкращих способів досягти цілі – розбити її на маленькі кроки. Якщо ваша ціль – зібрати гроші на машину, то першою точкою буде заощадити 15 тисяч протягом 3 наступних місяців. Якщо хочете схуднути, то вам, наприклад, слід їсти 2 порції овочів щодня протягом наступного місяця. Або виходити на прогулянку 5 разів на тиждень, щоб бути здоровішими. Слід думати про одну велику ціль та йти до неї маленькими кроками. Так ви незчуєтеся, як дійдете до своєї мети.

Як власне досягти цілі?

 • Приборкайте думки про невдачу

  Повернімося на хвильку до реальності. Ваша ціль лякає. Ви сумніваєтеся у собі. Ви не знаєте, чи це все справді вам під силу. Можливо, ви вже намагалися, але зазнали невдачі. А що, якщо треба буде вийти зі своєї зони комфорту? Що, якщо доведеться робити те, чого раніше ніколи не робили? Будьте відвертими з собою. Якщо ваш внутрішній голос каже: “Я не вмію розпоряджатися грішми”, запишіть цю думку. Подивіться на неї збоку: що насправді ця думка може означати? Це узагальнене суб’єктивне твердження. Пригадайте ті випадки, коли у вас виходило заробляти й заощаджувати. Або ж переформулюйте негативне твердження у позитивне: “Мені під силу навчитися розпоряджатися коштами”. Подумайте, що б могло допомогти: книга про ведення персональних фінансів, курс із фінансової грамотності. Не дозволяйте страхам блокувати ваші дії, адже якщо ваш мозок і тіло рухаються в різних напрямках, ви не дістанетеся туди, куди хочете.

 • Розділіть всі кроки на дрібніші

  Щоб заощаджувати 15 тисяч на квартал, треба щомісяця відкладати 5 тисяч. Проаналізуйте перелік витрат за місяць. Подумайте, яких витрат ви могли б уникнути. Як можете примножити свій дохід, щоб відкладати бажану суму? Пропишіть перелік дій, які ви готові виконати для досягнення цілі. 
 • Заплануйте час на виконання завдань

  Тепер, коли ви знаєте, що саме слід робити, щоб досягти цілі, знайдіть час на виконання цих завдань і дійте! Отже, якщо ви зосередилися на фінансовій цілі, заплануйте собі день для аналізу джерел доходу та інший день для обліку витрат. Наприклад, у вівторок о 13.00 ви вносите у таблицю всі доходи, а в четвер о 19.00 рахуєте витрати за тиждень. Так ви зможете побачити, що за тиждень витратили на каву 400 грн, а за обіди в кафе біля офісу – 600 грн. Якщо брати їжу і каву з дому, то можна зекономити 5-ту частину бажаної суми. Це тільки один із кроків, але можна з нього почати.

 • Підготуйте план на випадок невдачі

  Професор Нью-Йоркського університету Пітер Голвіцер провів дослідження про вплив перешкод на досягнення цілі. Він дійшов висновку, що люди частіше досягають цілі, якщо мають план на випадок, якщо все піде не так. 

Наприклад, ви вже запізнюєтеся на роботу, і раптом виявили, що ваш кіт перекинув посуд із приготованим завчасно обідом. Ви знаєте, що сьогодні маєте затриматися на роботі і не можете залишитися без обіду. Часу готувати новий уже немає. Що ви зробите у такому випадку? Ви можете знайти дешевше кафе, де витратите менше. Також можете заїхати дорогою в супермаркет і купити готовий обід. Так ви будете готові до несподіванки, а тому зможете йти до своєї цілі в меншому стресі.

 • Нагороджуйте себе за маленькі кроки

  У попередніх пунктах ми проілюстрували, як можемо досягти цілі завдяки зміні своєї звички (або звичок). Досліження підвтерджують, що для ефективного підтримання корисної рутити треба себе винагороджувати. Якщо ваша корисна звичка – брати обід та каву з дому, нагородою може бути особливий сироп до кави, красивий домашній посуд чи подорожня чашка, що покращуватимуть ваш настрій і додаватимуть приємних емоцій. Зрештою, винагородою може бути кавування у вашому улюбленому кафе раз на тиждень або вечеря з друзями в улюленому місці. Та ви точно знатимете, до якої цілі йдете, тому зможете продовжити свою позитивну звичку. 


  Тож підсумуймо. Головне для досягнення цілі – перемогти негативні думки, розділити велику ціль на дрібніші кроки, запланувати час на виконання завдань, продумати план дій на випадок, якщо щось піде не так та нагороджувати себе за успіхи. Зберігайте проактивну позицію у житті та досягайте того, чого прагнете.

Відповідальність за розміщену на платформі інформацію несуть провайдери згідно з правилами та умовами використання ресурсу

При використанні матеріалів гіперпосилання на ресурс обов’язкове

Підпишіться на розсилку

©2017 - 2023 «Learn LifeLong» - онлайн-платформа неформальної освіти в Україні. Всі права захищені.

Developed by Yevhen Kirichenko