Блог

Допомога проекту

Якісна освіта – це ключ до безлічі можливостей. Освіта не обмежується навчанням у школі чи університеті, і наш щоденний успіх залежить від вміння вчитися самостійно. Ми прагнемо, щоб більше людей знаходили доступні можливості для навчання, тому налагоджуємо співпрацю між провайдерами освітніх послуг і тими, хто хоче навчатися.

Наша мета – за допомогою освіти долати бідність і безробіття, надавати освітні можливості соціально незахищеним верствам населення, серед яких чимало людей потребують перекваліфікації або додаткового навчання та не завжди мають ресурси для цього.

Ви можете допомогти нам відкривати можливості для таких людей, підтримавши Онлайн-платформу фінансово. Ці кошти будуть використані на те, щоб якнайбільше користувачів дізнавалися про онлайн-курси або про наявність навчальних програм у своїх регіонах.

Підтримати проект

Як застосовувати методику Sсrum

Як застосовувати методику Sсrum

Ви напевно чули про Scrum — популярну методику управління проєктами у IT. При цьому, її можна використовувати навіть якщо ви не розробляєте софт. Розповідаємо про декілька Scrum-фішок, які стануть у нагоді кожному.

1. Спринти

Розбивайте підготовку проєкту на декілька спринтів — етапів, кожен з яких має свою мету і триває 1-2 тижні.
Наприклад, якщо ви робите освітній проєкт, то до кінця першого спринту вам необхідно відточити концепцію, до кінця другого — підготувати до запуску всю рекламну кампанію. Якщо ви ведете бізнес або керуєте командою маркетологів, економістів чи навіть юристів, планувати спринти теж буде корисно. Робота над однією вимірюваною ціллю впродовж короткого часу добре мотивує працівників і дозволяє не потонути в щоденній рутині.

2. Беклоги

Розбивайте кожен спринт на беклоги — «пакети завдань», виконуючи які, команда прямує до досягнення цілі етапу. 
Усі задачі підпорядковуються цілі спринту. У кожного члена команди може бути свій беклог на спринт або беклог може бути спільним, а спеціалісти самостійно обиратимуть собі завдання. 
Для довготермінового проєкту беклог — незамінна річ. Ви бачите, які задачі є в команди на цей спринт і можете оцінити ефективність. Чіткі задачі на короткий термін дисциплінують та мотивують працівників.

3. Scrum-майстер

Scrum-майстер — це лідер і фасилітатор команди. Мотивація, ефективність, допомога команді, розстановка пріоритетів — це все входить у його обов’язки. Scrum-майстер знає, який продукт очікується у фіналі і як привести команду до такого результату. Разом з командою він формує задачі на спринт, допомагає їх розподілити і відслідковує пріоритетність виконання. Для цього важливо проводити зустрічі особисто з кожним членом команди, дізнаватися про їхні проблеми, мотивації і всіляко підтримувати. 

4. Стендап-зустрічі

Проводьте щоденні мітинги або скайп-коли, обмежуючи час їхньої тривалості до 15-20 хвилин. На цих зустрічах кожен член команди розповідає про поточний стан своїх задач. Опорні питання ви можете вигадати самі або скористатися шпаргалкою.
• Що я робив вчора, щоб команда досягла мети? 
• Що я робитиму сьогодні, щоб команда досягла мети? 
• Що заважає мені виконувати роботу? 
Таким чином ви підтримуєте загальний дух команди: кожен знає, що справа рухається вперед і нема причин для прокрастинації. 

5. Ретроспектива

Наприкінці кожного спринту зустрічайтеся на ретроспективу і рефлексуйте, що вдалося зробити, а що ні і чому. Слухайте один одного і говоріть відверто. Важливо шукати не винного, а причину, і думати, як можна оптимізувати процес. Найважливіше у ретроспективі — розійтися з набором рішень.

Джерело

Відповідальність за розміщену на платформі інформацію несуть провайдери згідно з правилами та умовами використання ресурсу

При використанні матеріалів гіперпосилання на ресурс обов’язкове

Підпишіться на розсилку

©2017 - 2024 «Learn LifeLong» - онлайн-платформа неформальної освіти в Україні. Всі права захищені.

Developed by Yevhen Kirichenko