Блог

Допомога проекту

Якісна освіта – це ключ до безлічі можливостей. Освіта не обмежується навчанням у школі чи університеті, і наш щоденний успіх залежить від вміння вчитися самостійно. Ми прагнемо, щоб більше людей знаходили доступні можливості для навчання, тому налагоджуємо співпрацю між провайдерами освітніх послуг і тими, хто хоче навчатися.

Наша мета – за допомогою освіти долати бідність і безробіття, надавати освітні можливості соціально незахищеним верствам населення, серед яких чимало людей потребують перекваліфікації або додаткового навчання та не завжди мають ресурси для цього.

Ви можете допомогти нам відкривати можливості для таких людей, підтримавши Онлайн-платформу фінансово. Ці кошти будуть використані на те, щоб якнайбільше користувачів дізнавалися про онлайн-курси або про наявність навчальних програм у своїх регіонах.

Підтримати проект

Як знаходити теми для неформальних розмов?

Як знаходити теми для неформальних розмов?

Усім нам доводилося бувати на прийомах, фуршетах, кава-брейках або нетворкінгових подіях. І, мабуть, кожен стикався з незручною мовчанкою у колі малознайомих людей, або ж навпаки, пам’ятає реакцію на недоречний жарт. Комунікувати в різних ситуаціях – це та навичка, яку можна і яку слід розвивати постійно. Ділимося порадами зі статті журналу The Point, які дозволять не втратити обличчя під час неформального спілкування.

Дозволені теми

F.O.R.M. – дозволено та доречно

Перебуваючи серед малознайомих людей важливо зав’язати розмову, дати правильний вектор, бути почутим потенційним співрозмовником. Рекомендуємо F.O.R.M. – розробку американських психологів. В абревіатурі зведений список нейтральних та безпечних тем для спілкування з людьми, незалежно від їх віку та менталітету, своєрідна шпаргалка, аби почати невимушену розмову. F.O.R.M.: family (англ.) – сім’я; occupation (англ.) – професія, вид занять; rest (англ.) – відпочинок, хобі; money (англ.) – гроші.

Сім’я

Більшість людей із задоволенням розповідають про місця, де народилися, діляться досягненнями батьків, дітей, онуків. Напевне, помічали, як новий співрозмовник охоче розповідає про своє рідне місто, батьків, ділиться спогадами… Тут дуже важливо бути тактовними, уникати прямих питань, орієнтуватися на позитивні відповіді. Так приємна розмова,або навіть подальше спілкування, вам гарантовані.

Професія та освіта

Якщо для розмови потрібна серйозна тема, то ця категорія підходить якнайкраще. Адже під час обговорення виду діяльності співрозмовника, його шляху здобуття освіти можуть виникати суспільні, економічні та соціальні питання, розмова стане більш розмаїтою. А ще варто пам’ятати, що багато хто полюбляє скаржитися на свою роботу, тому тут потрібно тримати «золоту середину» та не перестаратися з негативом.

Відпочинок

Список тем та питань для обговорень дуже великий.

Співрозмовники із задоволенням обговорюють власний відпочинок та дозвілля інших людей, цікаві моменти, лайфхаки, обмінюються досвідом.

Послухати про незвичайне хобі, поділитися враженням від подорожі… Нейтральна та приємна тема. Одна з найбільш рекомендованих.

Гроші

Ніщо так не зближує малознайомих людей, як обговорення цін на комунальні тарифи, ліки, продукти… Тут навіть різні за характером люди об’єднаються проти третьої сторони, розмова обіцяє бути цікавою.

Також до списку дозволених класичних тем ще можна додати погоду, їжу, здоровий спосіб життя, домашніх улюбленців, музику, новини про зірок, культуру.

Теми-табу

Існують також теми, які категорично не можна порушувати у розмовах. Наслідки можуть бути вкрай непередбачуваними та неприємними. Адже у цих питаннях кожна людина має власну непохитну думку.

Релігія

У кожного своя віра та релігійні переконання. І переконувати когось у правильності чи неправильності обраної віри – дорога до непорозуміння і навіть до конфлікту. З давніх-давен релігія була потужним джерелом маніпуляцій. Ворожнеча, замішана на ґрунті релігійних розбіжностей, ставала початком жорстоких війн. Не варто заводити розмови та дискутувати на цю тему.

Політика

Ще одна руйнівна тема. Можна не тільки «зарубати» розмову на початку, але й довести до конфлікту, викликавши негатив та ворожнечу. Нікому не потрібне нав’язування політичних ідеалів, лідерів та поглядів. Власну думку у цій сфері краще тримати біля себе.

Хвороби

Вас влаштовує, коли співрозмовник переходить із загальної розмови та починає обговорювати власні хвороби, розповідає про діагноз, симптоми, лікування та повертає бесіду в інше, негативне русло? Мабуть, ні. Враховуйте це.

Особисте життя

Це власна територія кожного, тому не варто її порушувати. Нетактовні питання на особисті теми на кшталт: «Коли ти одружишся?», «Коли народяться діти?», «Скільки заплатив за нову машину і де взяв такі гроші?» тощо – табу. Цікавість, звісно, присутня, проте намагайтеся не переходити межу.

Також не рекомендуємо обговорювати: власний прибуток та доходи інших учасників розмови, плани на майбутнє, проблеми в родині, власні добрі справи.

Де знаходити теми для розмов?

Ми знаємо відповідь на це запитання – саморозвиток: читання (різні роди та жанри літератури), подорожі, нові фільми, перегляд новин, майстер-класи – все це робить нас освіченими, культурними, різносторонніми людьми, яким є про що розповісти навколишнім.

Тепер ми впевнені – ви знаєте все. Що більше знань, то простіше зав’язати невимушену розмову. А простота – це перше правило комунікабельної людини. Головне – відчувати контакт зі співрозмовником, знайти спільні теми, робити компліменти (щиро) та використовувати згадані поради.

Відповідальність за розміщену на платформі інформацію несуть провайдери згідно з правилами та умовами використання ресурсу

При використанні матеріалів гіперпосилання на ресурс обов’язкове

Підпишіться на розсилку

©2017 - 2023 «Learn LifeLong» - онлайн-платформа неформальної освіти в Україні. Всі права захищені.

Developed by Yevhen Kirichenko