Часто менеджерам проектів, які працюють у сфері неурядових організацій потрібно готувати презентації своїх проєктів. Це можуть бути презентації, як для колегам на конференціях, саммітах, так і виступи перед донорами, представниками цільових аудиторій і громад.
І тут часто постає проблема, як умістити в 2-3 хвилини всю інформацію, про проєкт, яким ви можливо займались роками. Або вам треба за 3-5 хвилини зацікавити потенційних партнерів та донорів вашою ідеєю. Нижче поради, які допоможуть вам структурувати інформацію та підготувати успішну презентацію.
1. Титульний. Перший слайд представляє ваш проєкт. Назва проєкту, коротке резюме, фото-візитки, які створюють візуальний образ проекту.
2. Проблема. Призначення другого слайда полягає в описі проблеми, на вирішення якої спрямований проєкт. Фокусуйтеся на тих проблемах, які ви дійсно можете вирішити в рамках цього проєкту, якщо мова йде про майбутній проєкт, або розкажіть про проблеми, що їх було вирішено за допомогою вашого проєкту, якщо він уже був реалізований.
3. Значимість проблеми. Третій слайд доводить, що проблема все ж не взята зі стелі. Потрібно показати проблему в усьому масштабі.
4. Рішення. Четвертий слайд покликаний вселити в наляканих глядачах надію, оскільки несе рішення. Розкажіть про методи та інструменти, які ви використовували або будете використовувати.
5. Історії успіху. У п’ятому слайді розкажіть історії кінцевих бенефіціарів, як проєкт вплинув або змінив їх життя.
6. Демонстрація. Шостий слайд хороший для того, щоб показати відео або фото-колаж.
7. Команда. Покажіть фото та розкажіть про людей, які працювали/працюють над проєктом.
8. Підкресліть результати. У восьмому слайді доречно зробити фокус на результатах. Використовуйте чисельні показники, тут буде доречна інфографіка.
9. Call to action. В останньому слайді залишіть заклик для аудиторії. Поясніть, як ви можете співпрацювати. Заклик до дії буде відрізнятися в залежності від мети та завдань презентації. Добре супроводжувати текст картинками та мемами (якщо вони будуть в тему).
10. Залиште свої контакти. Сайт організації, сторінки у соціальних мережах, ваш особистий або робочий номер телефону, робочий e-mail, реквізити для донейту та інші канали, які найбліьш релевантні для вашої аудиторії.